Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Wielkanocne polowanie | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

Wielkanocne polowanie

W Nowej Zelandii w Wielkanoc nie poluje na jajka, ale na króliki. W tym roku ustrzelono 12 tysięcy. Rekord padł sześć lat temu kiedy to w 24 godziny na pokocie ułożono 25 tysięcy królików!
Reklama

Ta tradycja trwa już 30 lat. Nowa Zelandia nie może sobie poradzić z inwazją królików uważanych w tym kraju za „najgorsze szkodniki”, a nawet „diabła”. Rolnicy mają zniszczone uprawy, a naukowcy mówią o zachwianiu różnorodności biologicznej.

Reklama

Królik został wprowadzony do Nowej Zelandii na początku XIX wieku i znalazł tutaj idealne warunki. Teraz nawet wprowadzanie wirusa (HDV), który dziesiątkuje europejską populację nie jest skuteczne. Dlatego w okresie przedświątecznym organizowane jest polowanie, które równocześnie jest demonstracją poparcia dla lokalnych rolników, których uprawy są niszczone przez króliki.

Coroczne łowy to także święto, które gromadzi myśliwych z całego kraju oraz ich rodziny. Wybieranych jest ponad dwadzieścia drużyn po kilkunastu myśliwych, a najlepsza zdobywa prawo do automatycznego powrotu w następnym roku.

Reklama

Grupy działaczy antyłowieckich oczywiście protestują przeciwko polowaniu i nazywają go „nieludzkim”. Żądają, aby kontrolę populacji przeprowadzane były przez zawodowych myśliwych, a nie przez „bandę amatorów udających się tam w celu zabijania”. W obliczu szkód wyrządzonych przez króliki aktywiści nie znajdują jednak wsparcia wśród mieszkańców.

Organizatorzy tegorocznego polowania są zadowoleni, że po przerwie w końcu mogli zorganizować imprezę. W poprzednich latach łowy odwołano z powodu zagrożenia pożarowego, a w zeszłym roku plany pokrzyżowała pandemia.

Reklama

W tym roku właściciele nieruchomości udostępnili 18 farm Polowanie trwało dwa dni, a tak naprawdę dwie noce – 22 grupy po 12 myśliwych ustrzeliło 12 tysięcy królików.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów