sobota, 12 października, 2024
Strona głównaAktualnościZbawienne polowanie

Autor

Zbawienne polowanie

Wielu myśliwych po opublikowaniu fotografii z upolowaną zwierzyną spotyka się z falą hejtu ze strony wojujących wegan. Tymczasem światowe organizacje zajmujące się ochroną przyrody oraz przywracaniem bioróżnorodności wprost piszą, jak ważną rolę spełnia łowiectwo.

Dochody, które generują polowania zapewniają ochronę dzikiej przyrody i środki do życia dla miejscowej ludności. To stanowisko Światowej Rada ds. Różnorodności Biologicznej (IPBES), która opublikowała swój raport na temat zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, które ma miejsce wtedy, gdy zachowana jest bioróżnorodność i funkcjonowanie ekosystemu.

Międzynarodowa Rada Łowiecka (CIC) z zadowoleniem przyjmuje raport IPBES, ponieważ pokazuje zaangażowanie myśliwych w ochronę przyrody, a łowiectwo ukazuje jako zrównoważone użytkowanie. CIC od wielu lat walczy z przeciwnikami łowiectwa i przekonuje, że ludzie mają prawo do korzystania z zasobów przyrodniczych w sposób zrównoważony i nie ma to negatywnego wpływu na przyrodę!

Licencje na polowanie i dzierżawa łowisk jest ważnym źródłem dochodów, które pozwalają chronić przyrodę i dają równocześnie lokalnej ludności pracę. Wielu naszych przeciwników opowiada o polowaniu jako zabawie i z pełną premedytacją przemilcza fakt, że tusze odstrzelonej zwierzyny przyczyniają się do bezpieczeństwa żywnościowego wielu ludzi mieszkających w Afryce.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) również uważa, że łowiectwo okazało się kluczowym elementem dla ochrony siedlisk poprzez zachęcanie lokalnych społeczności do ochrony gatunków, na które polują myśliwi.

CIC jako jedna z wiodących organizacji zajmujących się ochroną przyrody poprzez zrównoważone użytkowanie wspiera i nagłaśnia inicjatywy myśliwych, które przynoszą korzyści dzikiej przyrodzie, siedliskom, a tym samym zapewniają pracę i pożywienie dla ludzi. Międzynarodowa Rada Łowiecka oczekuje, że raport IPBES dotyczący zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, będzie wykorzystany do tworzenia globalnych ram bioróżnorodności, które mają zostać przyjęte w tym roku w Kanadzie na XV posiedzeniu Konwencji o różnorodności biologicznej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!

Zaatakował i zabił

W sobotę 5 października na Słowacji niedźwiedź zaatakował i zabił grzybiarza. To kolejny śmiertelny przypadek na Słowacji. Tym razem ofi...

W „Gospodzie pod Dębem” ekosi nie b...

Myśliwi po raz kolejny udowodnili, że potrafią w jednym szeregu razem z wojskiem i strażakami walczyć z żywiołem, jakim jest powódź. Przeciwników polowań na wałach nikt nie widział.

W obronie koniecznej

Trzej młodzi myśliwi polujący na kaczki zostali otoczeni przez watahę wilków. Musieli się bronić i zabić objętego ochroną drapieżnika.