czwartek, 3 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościWysoka akceptacja łowiectwa

Autor

Wysoka akceptacja łowiectwa

Na zlecenie portalu „Farmer” zostało przeprowadzone kolejne badanie, z które potwierdza, że Polacy akceptują myśliwych i polowanie!

Najnowsze badanie potwierdza, że Polacy akceptują łowiectwo jak również odstrzał dzików. Zdecydowana większość naszego społeczeństwa ma świadomość o konieczności prowadzenia gospodarki łowieckiej, oraz dostrzega zagrożenia związane z jej ewentualnym zaniechaniem.

Reklama

Więcej zwolenników

W sumie 41 procent ankietowanych uznało, że łowiectwo to konieczny element działalności człowieka. Jak zwykle prawie jedna trzecia Polaków nie ma zdania, a tylko 29 procent społeczeństwa żyje w błędnym przeświadczeniu, że przyroda sama poradzi sobie z zachowaniem równowagi…

Ważnym sygnałem dla myśliwych powinna być informacja, że najwięcej zwolenników mamy wśród mieszkańców małych i średnich miast oraz wsi. Z kolei najmniej akceptacji dla polowania jest w dużych aglomeracjach…

Reklama

Nie powinno nas dziwić, że odsetek zwolenników polowań rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Wśród osób z najniższym mamy ich tylko 32 procent, wśród Polaków ze średnim jest ich 41 procent, natomiast 43 procent osób z wykształceniem wyższym akceptuje zrównoważone użytkowanie zasobami przyrodniczymi.

Faktyczna skalę akceptacji

Portal „Farmer” postanowił również poznać opinię Polaków na temat odstrzału dzików i tak naprawdę dopiero przy tym pytaniu poznajemy faktyczną skalę akceptacji polowania, ponieważ zdecydowana większość respondentów nie ma wielkiej wiedzy na temat łowiectwa.

Reklama

Na proste i zrozumiałe pytanie o wzmożeniu odstrzału dzików 51 procent badanych udzieliła odpowiedzi twierdzącej. Tylko 8 procent badanych uznało, że odstrzał dzików powinien być zabroniony i to jest faktyczna skala naszych przeciwników!

Polacy – pomimo agresywnych kampanii organizacji antyłowieckich – widzą zagrożenia, jakie stwarzają dziki. Aż 81 procent respondentów dostrzega szkody w uprawach, ale również aktywność dzików na terenach zurbanizowanych!

Edukacja przyrodnicza

Wbrew powszechnie rozsiewanej propagandy antyłowieckiej – w którą nasi przeciwnicy nieustannie angażują celebrytów oraz „zielonych” polityków – prawie całe społeczeństwo zdaje sobie sprawę z konieczności redukowania powszechnie występujących gatunków.

Dziennikarze portalu „Farmer” na podstawie badania zwracają uwagę na braki w edukacji przyrodniczej Polaków, co powinno nas myśliwych mobilizować do działania. Niestety cały czas zbyt duża cześć społeczeństwa nie rozumie jak funkcjonuje nasza przyroda.

Swoją wiedzę czerpią z bajek Disneya oraz filmów przedstawiających afrykańskie parki narodowe. Takie osoby są bardzo podatne na emocjonalne i nieprawdziwe tezy padające ze strony aktywistów organizacji antyłowieckich!

Farmer.pl „Czy Polacy popierają łowiectwo? Wyraźnie więcej zwolenników niż przeciwników”

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.

Drugi termin – oszukiwanie de...

Znacie to powiedzenie - najpierw stwarzamy problem, a potem go bohatersko rozwiązujemy. Pasuje jak ulał do propozycji Naczelnej Rady Łowieckiej, która chce obniżyć kworum na Walnych Zgromadzeniach Kół.

Debata o ustroju PZŁ

Samorządność coraz bliżej. Podczas sejmowej podkomisji rozgorzała bardzo gorąca dyskusja i do projektu nowelizacji ustawy łowieckiej wróciły narzędzia nadzorcze.

Znieważanie myśliwych, delegatów i ...

Im bardziej wgryzam się w materiały na najbliższy Krajowy Zjazd Delegatów tym bardziej jestem zaskoczony, a nawet oburzony poczynaniami Naczelnej Rady Łowieckiej.