piątek, 18 października, 2024

Autor

Wspólna kampania

W Niemczech statystycznie, co 2,5 minuty dochodzi do kolizji lub wypadku z udziałem zwierzyny. Wielu kierowców – szczególnie młodych – nie dostrzega tego niebezpieczeństwa, co ma często dramatyczne konsekwencje.

Myśliwi tym razem współpracują z Automobile Club Verkehr oraz Niemiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (DVR) i Federalnym Stowarzyszeniem Instruktorów. Kampania uświadamia, że gdy dochodzi do zderzenia z jeleniem przy prędkości 60 kilometrów na godzinę to na pojazd działa siła około pięciu ton!

Takie działanie to doskonały przykład z jednej strony ochrony przyrody, a z drugiej współdziałania z innymi organizacjami. Wielu myśliwych zastanawia się jakie działania mogą budować w społeczeństwie pozytywny wizerunek łowiectwa – właśnie takie!

Redakcja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.