sobota, 26 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościWirtualne wrzosowiska

Autor

Wirtualne wrzosowiska

Władze angielskiego związku właśnie poinformowały, że Covid-19 nie powstrzyma Let’s Learn Moor. Planowali zorganizować wycieczki dla 3000 dzieci w 16 miejscach w Wielkiej Brytanii. Wirus pokrzyżował plany, ale tegoroczna edycja odbędzie się w świecie wirtualnym. BASC zrealizuje pięć filmów. Zasoby online będą teraz głównym punktem odkrywania przyrody i edukacji dzieci.

Gareth Dockerty, koordynator Let’s Learn Moor, powiedział: „Szkoda, że nasze plany nie zostaną zrealizowane z powodu Covid-19. Jednak w tej trudnej sytuacji szukamy nowych rozwiązań. Uruchomienie wersji wirtualnej pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Wirtualny Let’s Learn Moor, będzie pełen filmów, gier oraz ciekawych informacji.”

Po raz pierwszy projekt poparli wysocy rangą politycy. W kampanii parlamentarnej prowadzonej przez BASC udało się przekonać 41 posłów i lordów. W liście otwartym napisali: „Jako parlamentarzyści, którzy rozumieją znaczenie wrzosowisk, z całego serca popieramy inicjatywę„ Let’s Learn Moor”.

Reklama

Polski Związek Łowiecki prowadził od 2005 roku program „Ożywić pola”. Przez 13 lat udało się stworzyć profesjonalny zespół edukatorów złożony z nauczycieli i myśliwych. Tysiące dzieci i młodzieży każdego roku poznawało system ochrony przyrody i nasze działania.

Zarząd Główny zawsze wspierał inicjatywę i finansował nagrody dla wszystkich finalistów. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku – uczestniczył w niej późniejszy prezes NRŁ. Niestety przez dwa lata nowe władze PZŁ wszystko zaprzepaściły. W temacie edukacji ekologicznej na szczebli centralnym NIC się nie dzieje!

Reklama

To wielka szkoda, że kolejne ekipy nie tylko nie umieją kontynuować projektów swoich poprzedników, ale również wymyślić własnych!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Nieparlamentarny Możdżonek

Członkowie Naczelnej Rady Łowieckiej obrażają parlamentarzystów. Marcin Możdżonek i Rafał Ciszewski robią wszystko, aby Polski Związek Łowi...

Populacja zająca rośnie

Monitoring jest podstawą łowiectwa, a zebrane dane muszą być prezentowane przez myśliwych, aby dyskusja nie toczyła się wokół kłamstw, jakie kolportują w mediach organizacje antyłowieckie.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących - Ekologiczni” powołaną przez Polski Związek Łowiecki.

Deerhunter zaprasza do Krakowa

Firma Deerhunter serdecznie zaprasza wszystkich myśliwych na targi do Krakowa, gdzie zostanie zaprezentowana nasza najnowsza kolekcja. N...

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.