poniedziałek, 19 maja, 2025
Strona głównaAktualnościWirtualne wrzosowiska

Autor

Wirtualne wrzosowiska

Władze angielskiego związku właśnie poinformowały, że Covid-19 nie powstrzyma Let’s Learn Moor. Planowali zorganizować wycieczki dla 3000 dzieci w 16 miejscach w Wielkiej Brytanii. Wirus pokrzyżował plany, ale tegoroczna edycja odbędzie się w świecie wirtualnym. BASC zrealizuje pięć filmów. Zasoby online będą teraz głównym punktem odkrywania przyrody i edukacji dzieci.

Gareth Dockerty, koordynator Let’s Learn Moor, powiedział: „Szkoda, że nasze plany nie zostaną zrealizowane z powodu Covid-19. Jednak w tej trudnej sytuacji szukamy nowych rozwiązań. Uruchomienie wersji wirtualnej pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Wirtualny Let’s Learn Moor, będzie pełen filmów, gier oraz ciekawych informacji.”

Po raz pierwszy projekt poparli wysocy rangą politycy. W kampanii parlamentarnej prowadzonej przez BASC udało się przekonać 41 posłów i lordów. W liście otwartym napisali: „Jako parlamentarzyści, którzy rozumieją znaczenie wrzosowisk, z całego serca popieramy inicjatywę„ Let’s Learn Moor”.

Reklama

Polski Związek Łowiecki prowadził od 2005 roku program „Ożywić pola”. Przez 13 lat udało się stworzyć profesjonalny zespół edukatorów złożony z nauczycieli i myśliwych. Tysiące dzieci i młodzieży każdego roku poznawało system ochrony przyrody i nasze działania.

Zarząd Główny zawsze wspierał inicjatywę i finansował nagrody dla wszystkich finalistów. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku – uczestniczył w niej późniejszy prezes NRŁ. Niestety przez dwa lata nowe władze PZŁ wszystko zaprzepaściły. W temacie edukacji ekologicznej na szczebli centralnym NIC się nie dzieje!

Reklama

To wielka szkoda, że kolejne ekipy nie tylko nie umieją kontynuować projektów swoich poprzedników, ale również wymyślić własnych!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Cztery otrute wilki

Czesi prowadzą dochodzenie w sprawie czterech martwych wilków znalezionych w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Atak kleszczy

Kleszcze stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku. Mogą nas zarazić:wirusami, bakteriami i pasożytami.

Ireneusz Kwiatkowski 1954-2025

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi Ireneusza Kwiatkowskiego - właściciela sklepu myśliwskiego Artemix.

Gwiazdy na emeryturze

Ikona francuskiego kina Brigitte Bardot cały czas - jak wiele innych gwiazd na emeryturze - chce istnieć w mediach i walczy z myśliwymi.

Zamknięcie farmy wiatrowej

Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie farmy wiatrowej w południowej Francji. Powodem była śmierć około 300 ptaków drapieżnych.

Zorganizowana grupa kłusowników

W największym procesie o kłusownictwo w Finlandii skazano 26 myśliwych.