piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościWirtualne wrzosowiska

Autor

Wirtualne wrzosowiska

Władze angielskiego związku właśnie poinformowały, że Covid-19 nie powstrzyma Let’s Learn Moor. Planowali zorganizować wycieczki dla 3000 dzieci w 16 miejscach w Wielkiej Brytanii. Wirus pokrzyżował plany, ale tegoroczna edycja odbędzie się w świecie wirtualnym. BASC zrealizuje pięć filmów. Zasoby online będą teraz głównym punktem odkrywania przyrody i edukacji dzieci.

Gareth Dockerty, koordynator Let’s Learn Moor, powiedział: „Szkoda, że nasze plany nie zostaną zrealizowane z powodu Covid-19. Jednak w tej trudnej sytuacji szukamy nowych rozwiązań. Uruchomienie wersji wirtualnej pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Wirtualny Let’s Learn Moor, będzie pełen filmów, gier oraz ciekawych informacji.”

Po raz pierwszy projekt poparli wysocy rangą politycy. W kampanii parlamentarnej prowadzonej przez BASC udało się przekonać 41 posłów i lordów. W liście otwartym napisali: „Jako parlamentarzyści, którzy rozumieją znaczenie wrzosowisk, z całego serca popieramy inicjatywę„ Let’s Learn Moor”.

Polski Związek Łowiecki prowadził od 2005 roku program „Ożywić pola”. Przez 13 lat udało się stworzyć profesjonalny zespół edukatorów złożony z nauczycieli i myśliwych. Tysiące dzieci i młodzieży każdego roku poznawało system ochrony przyrody i nasze działania.

Zarząd Główny zawsze wspierał inicjatywę i finansował nagrody dla wszystkich finalistów. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku – uczestniczył w niej późniejszy prezes NRŁ. Niestety przez dwa lata nowe władze PZŁ wszystko zaprzepaściły. W temacie edukacji ekologicznej na szczebli centralnym NIC się nie dzieje!

To wielka szkoda, że kolejne ekipy nie tylko nie umieją kontynuować projektów swoich poprzedników, ale również wymyślić własnych!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.