czwartek, 3 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościNienawiść w Internecie

Autor

Nienawiść w Internecie

Nowe prawo będzie obowiązywać od lipca i uderzy przede wszystkim w duże platformy takie jak Facebook, Twitter lub YouTube, które będą miały obowiązek usuwania wpisów i komentarzy związanych z mową nienawiści w ciągu 24 godzin od zgłoszenia ich przez użytkowników. W wazie nieprzestrzegania prawa właścicielom stron będzie grozić wysoka grzywna do wysokości do 1 250 000 euro.

Reklama

Nadzór nad właściwym stosowaniem ustawy będzie sprawować Najwyższa Rada Audiowizualna (CSA). Mimo to nowa regulacja jest mocno krytykowana przez opozycję – która twierdzi – że jest to atak na wolność wypowiedzi, choć jedynie daje poważny oręż do ręki nękanym w Internecie obywatelom.

Obecnie we Francji – tak jak w Polsce – znieważona osoba może złożyć pozew do sądu i przez wiele miesięcy toczyć kosztowną walkę o ujawnienie personaliów internauty, który bezkarnie kłamie i obraża.

Reklama

Przeciwnicy polowania w Republice Francuskiej będą mieli teraz pod górkę. Walka z nękaniem w cyberprzestrzeni będzie dużo łatwiejsza. Szczególnie ze stronami, które wprost podżegają do przemocy w stosunku do myśliwych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.

Drugi termin – oszukiwanie de...

Znacie to powiedzenie - najpierw stwarzamy problem, a potem go bohatersko rozwiązujemy. Pasuje jak ulał do propozycji Naczelnej Rady Łowieckiej, która chce obniżyć kworum na Walnych Zgromadzeniach Kół.

Debata o ustroju PZŁ

Samorządność coraz bliżej. Podczas sejmowej podkomisji rozgorzała bardzo gorąca dyskusja i do projektu nowelizacji ustawy łowieckiej wróciły narzędzia nadzorcze.

Znieważanie myśliwych, delegatów i ...

Im bardziej wgryzam się w materiały na najbliższy Krajowy Zjazd Delegatów tym bardziej jestem zaskoczony, a nawet oburzony poczynaniami Naczelnej Rady Łowieckiej.