piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościNienawiść w Internecie

Autor

Nienawiść w Internecie

Nowe prawo będzie obowiązywać od lipca i uderzy przede wszystkim w duże platformy takie jak Facebook, Twitter lub YouTube, które będą miały obowiązek usuwania wpisów i komentarzy związanych z mową nienawiści w ciągu 24 godzin od zgłoszenia ich przez użytkowników. W wazie nieprzestrzegania prawa właścicielom stron będzie grozić wysoka grzywna do wysokości do 1 250 000 euro.

Reklama

Nadzór nad właściwym stosowaniem ustawy będzie sprawować Najwyższa Rada Audiowizualna (CSA). Mimo to nowa regulacja jest mocno krytykowana przez opozycję – która twierdzi – że jest to atak na wolność wypowiedzi, choć jedynie daje poważny oręż do ręki nękanym w Internecie obywatelom.

Obecnie we Francji – tak jak w Polsce – znieważona osoba może złożyć pozew do sądu i przez wiele miesięcy toczyć kosztowną walkę o ujawnienie personaliów internauty, który bezkarnie kłamie i obraża.

Reklama

Przeciwnicy polowania w Republice Francuskiej będą mieli teraz pod górkę. Walka z nękaniem w cyberprzestrzeni będzie dużo łatwiejsza. Szczególnie ze stronami, które wprost podżegają do przemocy w stosunku do myśliwych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.