poniedziałek, 20 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościMyśliwi, piloci i rolnicy

Autor

Myśliwi, piloci i rolnicy

W miesiącach wiosennych każda łąka jest schronieniem dla koźlaków, zajęcy, jeży i wielu innych zwierząt. Wiele tych terenów jest koszonych i co roku maszyny rolnicze zagrażają dzikim zwierzętom. Strategia, która doskonale je chroni przed drapieżnikami nie sprawdza się jednak przed ostrymi ostrzami kosiarek.

W Bawarii ściśle współpracują ze sobą myśliwi z rolnikami. Zgodnie z tamtejszym prawem właściciele upraw są zobowiązani do podjęcia odpowiednich działań w celu ratowania zwierzyny, dlatego wielu chętnie współpracuje z lokalnymi kołami łowieckimi.

Bawarscy myśliwi od dziesięcioleci ustawiają na łąkach dzień przed koszeniem drewniane paliki i przyczepiają do nich niebieską folię, która na wietrze porusza się i szeleści, co wzbudza niepokój kóz. To skuteczny, prosty i tani sposób, aby mamy nie zostawiały tam swoich młodych.

Reklama

W tym roku Bawarski Związek Łowiecki (BJV) przeprowadził reprezentatywną ankietę na ten temat i uzyskał zaskakujące wyniki. Bawarscy myśliwi i rolnicy uratowali ponad 90 tysięcy koźląt i niezliczoną ilość innych dzikich zwierząt. 76,8 procent ankietowanych stwierdziło, że współpraca myśliwych i rolników w ratowaniu młodej zwierzyny znacznie się poprawiła w ostatnich latach. To efekt wspólnego projektu Bawarskiego Związku Młodych Rolników i Bawarskiego Związku Łowieckiego.

Około 65 procent „ratowników” dzikich zwierząt używa do wyszukiwania dronów z kamerą termowizyjną, a 58 procent wzmacnia efekt używajc również wspomnianych odstraszaczy.

Reklama

Bawarski Związek Łowiecki w swoim komunikacie dziękuje myśliwym, rolnikom i pilotom dronów za ogromne zaangażowanie. Aby udokumentować ten szczególny wysiłek i udostępnić tą informację społeczeństwu BJV wyprodukował film, który ma podnieść świadomość na temat ratowania dzikich zwierząt.

Wielokrotnie dyskutujemy jak zyskać społeczną akceptację, wzbudzić pozytywne emocje i pokazać jak w praktyce myśliwi dbają o przyrodę i zrównoważony rozwój. Nie musimy wyważać otwartych drzwi wystarczy wymieniać się doświadczeniem i podpatrywać skuteczne i sprawdzone metody.

https://www.youtube.com/watch?v=XZLtnF13Qy4&t=117s
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Strzelba i laska marszałkowska

Sejm odrzucił projekt ustawy, który wprowadzał okresowe badania lekarskie dla myśliwych. Nawet chłopaki ze związku zawodowego „Wspólna Sprawa” odtrąbili zwycięstwo i wypinają piersi do orderów.

Bolesny problem – kopiowanie ...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności uznał obcinanie ogonów, jako skuteczny sposób zapobiegania obrażeń u psów myśliwskich.

Pryszczyca u Niemców – alert ...

W Niemczech potwierdzono przypadek pryszczycy. Wirus pojawił się w powiecie Märkisch-Oderland, położonym pomiędzy Berlinem, a granicą Polski.

Zenek kłamie w „Polityce”

Koalicja antyłowiecka „Niech Żyją” w zeszłym tygodniu rzuciła do walki wszystkie siły. Z ukrycia wyszedł nawet Zenon Kruczyński, który tym razem kłamał na temat myśliwych w tygodniku „Polityka”.

Yellowstone nie potrafi zarządzać b...

Stan Montana pozywał Park Narodowy Yellowstone, ponieważ populacja bizonów cały czas rośnie i jest coraz większym zagrożeniem dla hodowców bydła.

Klęska Dorożały

Parlament wyrzucił do kosza projekt Polski 2050 wprowadzający okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla myśliwych.