piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościMiliardy dla gospodarki

Autor

Miliardy dla gospodarki

Do polityków przemawiają wyłącznie „twarde” liczby. Z tego powodu myśliwi zlecają opracowanie raportów na temat korzyści finansowych płynących z polowania dla gospodarki.

Wielu myśliwych oburza, kiedy dziennikarze pracujący dla mediów głównego nurtu wyrażają negatywne opinie na temat polowania. To niszczy nasz wizerunek, ale musimy mieć świadomość, że prowadzimy wojnę ze środowiskiem antyłowieckim, które za wszelką cenę chce zrobić z myśliwych „morderców”.

Weganie w całej Europie działają według tego samego scenariusza, więc aby neutralizować ich negatywny wpływ na wizerunek organizacje łowieckie zlecają przeprowadzenie niezależnym podmiotom analizę korzyści finansowych płynących z polowania dla gospodarki…

Kluczowy element gospodarki

Największa organizacja brytyjskich myśliwych BASC, corocznie finansuje opracowanie takiego raportu. Z najnowszego wynika, że łowiectwo generuje dla Wielkiej Brytanii 9,3 miliarda funtów. Tym samym została potwierdzona teza, że polowanie jest kluczowym elementem gospodarki na obszarach wiejskich, a także przynosi wymierne (policzalne) korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego!

W lipcu odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, więc najnowsze dane są ważnym argumentem, co przypomniał myśliwym dyrektor naczelny BASC, Ian Bell: „Raport pokazuje naszemu rządowi, że myśliwi pełnią kluczową rolę w gospodarce oraz ochronie obszarów wiejskich. BASC będzie współpracować ze wszystkimi partiami, aby promować i chronić sposób życia, który jest nam wszystkim bliski. Wzywamy wszystkie osoby zaangażowane w łowiectwo i ochronę przyrody, aby nawiązały współpracę z lokalnymi kandydatami — razem możemy sprawić, że nasz głos zostanie usłyszany”.

Zdrowie fizyczne i psychiczne

W działania związane z szeroko rozumianym łowiectwem aktywnie angażuje się w Wielkiej Brytanii 620 000 osób. Rocznie myśliwi na rzecz ochrony przyrody wykonują prace, którą wyceniono na 500 milionów funtów, co odpowiada 26 000 pełnych etatów.

Trzy na cztery osoby biorące udział w polowaniach stwierdziły, że jest to ważne dla nich i ich dobrego samopoczucia, a większość twierdzi, że łowiectwo szczególnie pozytywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, co również ma swoją wartość finansową!

Utopijne wizje

Niewielka część środowiska wegan „ogniem i mieczem” chce nawracać „niewiernych”. Ich utopijna wizja zakazania jedzenia mięsa jest możliwa dopiero po zakazaniu polowania i wędkowania, dlatego z taką zawziętością zwalczają nasze środowisko…

Od pięciu lat organizacje łowieckie w Europie ale również Stanach Zjednoczonych przeprowadzają i publikują raporty, które otwierają oczy politykom. Niestety Polski Związek Łowiecki zarządzany przez partyjnych komisarzy nie widział potrzeby przeprowadzenia takiego bania w naszym kraju, co było wielkim błędem. Ich arogancja pozbawiła nas bardzo ważnego argumentu w toczącej się dyskusji na temat przyszłości łowiectwa!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!