czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościMilion funtów - sprzedane polowanie

Autor

Milion funtów – sprzedane polowanie

W Wielkiej Brytanii wybuchła afera. Ujawniono, że „darowizna” na rzecz Partii Pracy w wysokości miliona funtów od obrońców praw zwierząt „zapłaciła” za wprowadzenie zakazu polowań Par Force.

Tony Blair premier Wielkiej Brytanii od 1997r. do 2007r. Podczas swojej kadencji – jako lider Partii Pracy – wprowadził zakaz tradycyjnych polowań Par Force w Anglii.

„Wielki błąd”

W swojej książce – opublikowanej dwa lata temu – przyznał, że był to wielki błąd. Napisał, że powinien zdobyć dużo więcej informacji przed przystąpieniem do zmian prawa oraz: „Myśliwi nie byli krwiożerczą bandą, całkowicie szaloną i spragnioną okrucieństwa”.

Twierdzi, że była to decyzja czysto polityczna, której celem – tak naprawdę – nie była ochrona lisów, ale zaatakowanie symbolu konserwatywnej Anglii: Były premier zapomniał wyznać, że w tle była jeszcze wielka „darowizna”…

Reklama

Działania „pod presją”

Lord Peter Mandelson ujawnił, że były premier Tony Blair zgodził się zakazać polowań na lisy „pod presją”. Powodem była „darowizna” w wysokości miliona funtów na rzecz Partii Pracy od organizacji zajmującej się prawami zwierząt.

„Darowiznę” przekazał zmarły już obrońca praw zwierząt Brian Davies – założyciel Międzynarodowego Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt. Lord Mandelson przekazał informację podczas radiowej dyskusji na temat finansowania działalności politycznej…

Reklama

Zapytany o to, czy darczyńcy kiedykolwiek próbowali kupić wpływy, odpowiedział: „Mogę podać przykład z 1997 roku, kiedy organizacja – był to fundusz zajmujący się dobrostanem zwierząt – nawiązała z nami kontakt. „Chcieli zakazu polowań w zamian za bardzo pokaźną sumę pieniędzy.”

Ta informacja nie pozostawia żadnych wątpliwości. Polityczne łapówki w wysokości miliona funtów to najgorszy powód dla stanowienia prawa.

„Pierwotne” namiętności

W swoich wspomnieniach Tony Blair wyraził ubolewanie z powodu wprowadzenia zakazu. Ujawnił, że celowo pozostawiono luki w przepisach, które umożliwiłyby dalsze polowania, pod warunkiem podjęcia kroków zapobiegających okrucieństwu. Stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z „pierwotnych” namiętności, jakie wywoła zakaz.

Politycy w Wielkiej Brytanii zastanawiają się, czy istnieje jakikolwiek bezpośredni związek na piśmie pomiędzy darowizną w wysokości miliona funtów, a zmianami w prawie, które byłyby potwierdzeniem dla słów Lorda Mandelsona.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Obwód Prezydenta Mościckiego

Lasy gminy Hażlach koło Cieszyna nie mogły równać się bogactwem zwierzyny w Puszczy Białowieskiej, ale to w tym miejscu lubił polować Prezydent RP Ignacy Mościcki.