piątek, 18 października, 2024

Autor

Atak bobra

Od 50 lat Mark Pieraccini jeździł na rowerze nad leśne jezioro. Przepływał na wyspę i tam medytował. Szóstego września w czasie powrotu na stały ląd bez żadnego powodu został zaatakowany przez bobra.

„Nigdy wcześniej go nie widziałem w tym miejscu. Myślałem, że to jakiś dziwny zmutowany pstrąg. Wynurzył się w moim pobliżu i chwycił mnie za głowę. Uderzyłem go kilka razy, ale kontynuował swój atak. Zanim dotarłem do brzegu, zostałem dotkliwie pogryziony, krwawiłem i byłem całkowicie wyczerpany. Gdybym musiał przepłynąć jeszcze kilkanaście metrów to z pewnością bym utonął.”

Bóbr odgryzł 73-letniemu Markowi z Massachusetts kawałki mięśni na nogach i rękach. Ma również złamany palec, a także rozerwane ścięgna w lewej dłoni.

Ataki bobrów w USA są bardzo rzadkie. Prawie wszystkie incydenty miały miejsce, gdy ludzie pływali w pobliżu żeremi bobrów. Amerykańscy biolodzy podejrzewają, że może to być związane z ochroną terytoriów. Lekarze w każdym przypadku pogryzienia człowieka przez dzikie zwierzę zalecają przyjęcie szczepionki przeciwko wściekliźnie.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.