Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Zakaz spacerowania – polowanie! | WildMen

WildMen

Zakaz spacerowania – polowanie!

„Ze względu na wznowienie polowań zbiorowych zakazuje się wejścia do lasu!”
Reklama

Gdyby takie ogłoszenie pojawiło się na stronie naszej gminy… Wylałaby się wielka fala hejtu. Tymczasem w Belgii dostęp do lasów jest ograniczany dla obywateli podczas organizowania polowań zbiorowych. Takie ogłoszenia pojawiają się na stronach internetowych gmin, choć to nie wszystkim się podoba.

Reklama

W Belgii w lasach państwowych – od wielu lat – prawo daje możliwość zamknięcia tych terenów dla ruchu publicznego. Powodem jest bezpieczeństwo ludzi, dlatego najczęściej las jest zamknięty przez jeden tydzień w październiku, listopadzie i grudniu.

W przypadku każdego polowania zbiorowego myśliwi mają obowiązek wystawiania odpowiednich tablic, ale ich ustawienie automatycznie stanowi zakaz wejścia na ten teren!

Reklama

W naszym kraju w większości łowisk nie mamy takiego problemu. Choć są już obwody łowieckie – szczególnie wokół dużych miast – gdzie każdego dnia lasy odwiedzane są przez kilka tysięcy spacerowiczów i rowerzystów.

W takich miejscach polowanie z jednej strony budzi wiele konfliktów, a z drugiej stwarza wielkie zagrożenie. Najczęściej nie ma możliwości polowania podchodu, a zbiorówki organizowane są wyłącznie z ambon.

Reklama

Jeszcze 20 lat temu tylko podczas wysypu grzybów lasy przyciągały tysiące Polaków. Dzisiaj w każdym okresie możemy założyć, że nie jesteśmy sami w łowisku. To realne zagrożenie i chyba zbliżamy dużymi krokami się do konieczności uregulowania nie tylko kwestii polowań zbiorowych, ale również wpisania obowiązku noszenia pomarańczowych elementów ubioru przez wszystkich wchodzących do lasu.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów