piątek, 18 października, 2024

Autor

Zatruty wilk

Martwą waderę znaleziono w maju w rzece w Åsnes. Badania wykazały ślady glikolu etylenowego, który jest wykorzystywany jako płyn chłodzący. Toksyczny alkohol jest bezbarwną, bezzapachową, syropowatą cieczą o słodkawym posmaku.

Sześć miesięcy wcześniej – w grudniu 2018 roku – jeden z mieszkańców na spacerze z psem znalazł na tym terenie kawałki mięsa, które zostały namoczone w tej truciźnie. Swoje odkrycie zgłosił do odpowiednich służb zajmujących się ochroną przyrody.

Policja norweska wzywa miejscową społeczność do zwracania szczególnej uwagi podczas spacerów z psami. Zjedzenie zatrutej przynęty prowadzi do wielkiego cierpienia, a w konsekwencji śmierci.

Dochodzenie jest w toku, ale jak na razie żadna osoba nie została aresztowana.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.