sobota, 19 października, 2024
Strona głównaAktualnościZ kijem na myśliwego

Autor

Z kijem na myśliwego

Aktywista organizacji AVA postanowił zakończyć polowanie z psami. W lesie Chantilly we Francji przestraszył konie uderzając je kijem. Jeden z jeźdźców nie zdołał utrzymać się w siodle i spadł. Ma złamaną stopę, nadgarstek i ma mnóstwo siniaków.

Tym razem napastnik został aresztowany przez policję, a federacja myśliwych wydała komunikat, w którym potępiła bojowników AVA. Sprzeciwiają się polowaniu i tworzą klimat nienawiści wokół łowiectwa. Nieustanne organizują akcje sabotażowe i kampanie w sieciach społecznościowych.

Myśliwi od kilku już lat domagają się, aby blokady polowań zostały zakazane prawem przez Zgromadzenia Narodowe, a organy ścigania zastosowały prawo z wyjątkową stanowczością wobec wszystkich radykalnych grup.

Francuskie portale łowieckie zauważyły, że w przypadkach pobicia myśliwych panuje dziwna zmowa milczenia w ogólnokrajowych mediach, dlatego wzywają do udostępnienia tej informacji w sieciach społecznościowych.

W naszym kraju ostatnie polowania par force były organizowane przed II wojną światową. Dzisiaj piękne konie i amazonki możemy zobaczyć podczas uroczystości hubertowskich.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.