piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościZarząd Główny PZŁ nie chroni kół łowieckich

Autor

Zarząd Główny PZŁ nie chroni kół łowieckich

Pomimo zapewnień ze strony „naszego” łowczego firma TORN wyłączyła dzisiaj elektroniczną książkę ewidencji polowań!

O narastającym konflikcie Pawła Lisiaka z firmą TORN dowiedzieliśmy się miesiąc temu. Koła łowieckie korzystające z „darmowej” elektronicznej książki Polskiego Związku Łowieckiego otrzymały faktury pro forma od firmy, której większość nie kojarzyła z systemem PZŁ.

Zarząd Główny w swoich komunikatach próbował udowodnić, że jest niewinny, a zewnętrzna firma TORN szantażuje związek. 31 marca „nasz”łowczy opublikował informację, że zabezpieczył interesy kół łowieckich i nie ma możliwości, aby TORN pozbawił myśliwych dostępu do elektronicznej książki…

Dalsze kroki

Na zakończenie swojej informacji powiadomił, że zaprosił przedstawicieli firmy TORN do rozmów w celu ustalenia dalszych kroków… Zapewniając jednocześnie, że będzie nas informował na bieżąco…

Wszystko okazało nieprawdą! Wczoraj do Zarządu Głównego PZŁ wpłynęło pismo, w którym TORN przedstawił swoje stanowisko, a dzisiaj myśliwi w całym kraju zostali odcięci od możliwości wpisywania się na polowania!

Prawdopodobnie Paweł Lisiak od samego początku nie rozumiał powagi sytuacji. W najbardziej newralgicznym momencie sezonu łowieckiego – kiedy powstaje najwięcej szkód w uprawach oraz użytkach zielonych – koła muszą powrócić do „papierowej” książki, co może znacząco utrudnić ochronę zasiewów i walkę z afrykańskim pomorem świń.

Odcięcie od systemu

Oczywiście nikt ze strony Zarządu Głównego PZŁ nie poinformował kół łowieckich, że na spotkaniu 3 kwietnia strony nie doszły do porozumienia, więc myśliwi powinny się przygotować na odcięcie od systemu lub zapłacić za faktury firmie TORN. Takie zachowanie nikogo nie powinno dziwić, ponieważ wszystkich etatowych pracowników Zarządu Głównego PZŁ pochłonęła akcja zbierania podpisów pod petycją Solidarnej Polski w sprawie ochrony Lasów Państwowych…

Poniżej treść pisma firmy TORN do Zarządu Głównego PZŁ, które wczoraj zostało złożone w siedzibie naszego związku…

Szanowni Państwo

Wyrażamy zadowolenie, że Poszliście Państwo drogą konfrontacji i zaangażowania wymiaru sprawiedliwości w nasze spory, bo TORN Sp z o.o., który jest autorem ponad 20 podobnych aplikacji/ systemów – niejednokrotnie był wykorzystywany do wykonania wzorca system, następnie pozbawiony swojej własności intelektualnej, a jego pracownicy podkupywani.

W związku z tym jesteśmy szczerze zainteresowani prześledzeniem i wspólnym procesowaniem z Wami tej sytuacji w celu nabrania wiedzy, jak chronić się w przyszłości przed takimi klientami.

Jeszcze raz pozdrawiamy i czekamy ze zniecierpliwieniem na dalszy rozwój wydarzeń.

Z poważaniem
Tomasz Dec

Petycja do ministra

Na dzisiejszym posiedzeniu Naczelnej Rady Łowieckiej jednomyślnie przegłosowano prośbę do Ministra Środowiska i Klimatu, aby odwołał Pawła Lisiaka oraz pozostałych członków Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.

Jednocześnie rada zobowiązała prezesa Rafała Malca, aby złożył zawiadomienie do Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego i prokuratury o uporczywym nie wykonywaniu uchwał NRŁ przez ZG PZŁ, uniemożliwianiu przeprowadzenia kontroli w PZŁ, wprowadzania w błąd członków związku oraz bezpodstawnym pobieraniu środków pieniężnych przez Pawła Lisiaka.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!