piątek, 4 lipca, 2025
Strona głównaPolowanieCOVID pokrzyżuje polowanie?

Autor

COVID pokrzyżuje polowanie?

W Anglii bardzo szybko rośnie liczba zachorowań, dlatego tamtejszy rząd od 14 września wprowadził zakaz gromadzenia powyżej sześciu osób. Wśród myśliwych zapanowała panika, że nowo wprowadzona „reguła sześciu” może uniemożliwić organizację polowań na bażanty, a na wyspach to cały „przemysł” i miejsca pracy.

Reklama

Dziś brytyjski rząd oficjalnie ogłosił, że można kontynuować polowania w obecnej formule. Podobnie jak wszystkie inne sporty zespołowe również polowanie – zdaniem rządu – pozwala zachować właściwy dystans społeczny.

W Niemczech też wprowadzone zostały instrukcje zachowania podstawowych zasad ochrony, do których będą się musieli stosować myśliwi podczas zbiorówek. Czyli stosownego dystansu i noszenia maseczek w sytuacjach, w których nie można go zachować.

Reklama

W naszym kraju sytuacja nie jest tak groźna jak na wyspach, ale zarządy kół łowieckich powinny uwzględnić ewentualne zagrożenie i zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji rąk, a także maseczki!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Akceptacja i poczucie bezpieczeństw...

Rośnie akceptacja łowiectwa. Społeczeństwo oderwane od natury i nie umiejące posługiwać się bronią obawia się nie tylko zwierzyny.

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.

Moratorium – sabotowanie polowania

Przeciwnicy polowań w całej Europie próbują wprowadzać moratorium na polowania. Ich działania nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody – to wyłącznie próba skracania listy gatunków łownych.

Paraliż amerykańskiego modelu łowie...

Strategia przeciwników polowania ma na celu masowe przejmowanie licencji na odstrzał, co może całkowicie sparaliżować tegoroczne polowania na niedźwiedzie.

Myśliwy czy kłusownik

Powszechne użytkowanie termo i noktowizji wywołuje pytanie: czy nowoczesna technika zamieni myśliwych w kłusowników? Dyskusja nabiera tempa i budzi duże kontrowersje w naszym środowisku.

Szkody zapłaci państwo

W całej Europie toczy się dyskusja o partycypacji państwa w wypłacie odszkodowań od zwierzyny. Najdalej idą Francuzi, którzy przymuszą do płacenia przeciwników polowania.