czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNaturaKoty zagrażają przyrodzie

Autor

Koty zagrażają przyrodzie

Wielu myśliwych zastanawia się jak budować pozytywny wizerunek. Pomysłów jest dużo, ale warto obserwować działania niemieckiego związku, który konsekwentnie uświadamia swoje społeczeństwo na temat dzikiej przyrody.

Przedstawia zawsze twarde dowody opierając się na badaniach naukowych. Ostatnia kampania dotyczy zdziczałych kotów domowych, które zagrażają przyrodzie na całym świecie, poprzez zmniejszanie różnorodności biologicznej, ale również roznoszenie groźnych chorób oraz krzyżowanie się z dzikimi gatunkami.

Poszczególne rządy powinny ograniczać populację kotów domowych i usuwać je ze środowiska. Niestety w obawie przed wyborcami (poza Nową Zelandią i Australią) nikt się nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Reklama

Według prognoz DJV, co roku w samych Niemczech ofiarami zdziczałych kotów domowych pada co najmniej 100 milionów ptaków i 300 milionów małych ssaków i gadów. Dlatego związek wzywa do kastracji i ewidencjonowania kotów. Ich dziką populację szacuje się na około dwa miliony!

Głównym problemem w przypadku kotów jest ich bardzo szybkie rozmnażanie. Koty łączą się średnio dwa razy w roku, a z jednego miotu na wolności przeżywa średnio trzy młode. Większości zdziczałych kotów nie widzimy, ale kolejne pokolenia są bardzo nieśmiałe i omijają ludzi.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.