piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościNienawiść w Internecie

Autor

Nienawiść w Internecie

Nowe prawo będzie obowiązywać od lipca i uderzy przede wszystkim w duże platformy takie jak Facebook, Twitter lub YouTube, które będą miały obowiązek usuwania wpisów i komentarzy związanych z mową nienawiści w ciągu 24 godzin od zgłoszenia ich przez użytkowników. W wazie nieprzestrzegania prawa właścicielom stron będzie grozić wysoka grzywna do wysokości do 1 250 000 euro.

Nadzór nad właściwym stosowaniem ustawy będzie sprawować Najwyższa Rada Audiowizualna (CSA). Mimo to nowa regulacja jest mocno krytykowana przez opozycję – która twierdzi – że jest to atak na wolność wypowiedzi, choć jedynie daje poważny oręż do ręki nękanym w Internecie obywatelom.

Obecnie we Francji – tak jak w Polsce – znieważona osoba może złożyć pozew do sądu i przez wiele miesięcy toczyć kosztowną walkę o ujawnienie personaliów internauty, który bezkarnie kłamie i obraża.

Przeciwnicy polowania w Republice Francuskiej będą mieli teraz pod górkę. Walka z nękaniem w cyberprzestrzeni będzie dużo łatwiejsza. Szczególnie ze stronami, które wprost podżegają do przemocy w stosunku do myśliwych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!