PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Żółta kartka

Skala strat i bałaganu jaki panuje w strukturach związku osiąga najwyższy poziom w historii naszej organizacji. NRŁ daje jasny sygnał, że nie będzie akceptować niegospodarności!

Plany były piękne. Związek miał być transparentny, inwestować w promocję, programy badawcze i edukacyjne oraz budować w nowej – trudnej – rzeczywistości sprawnie działającą organizację.

Przez trzy lata ministerstwo trzykrotnie wymieniło łowczego. Niestety nie znamy treści większości uchwał, a wyciekające do Internetu dokumenty są dowodami na chaos i całkowity brak współpracy ZG PZŁ ze społecznie funkcjonującą NRŁ.

Rada składa się z 49 członków, którzy reprezentują swoje okręgi. Łowczy krajowy oraz jego pracownicy powinni przygotować wszystkie dokumenty na każde posiedzenie, czyli uzgodnić ich treść z prezydium.

Najważniejsze dokumenty jak roczne sprawozdanie i preliminarz w poprzednich latach sprawdzała i opiniowała Główna Komisja Rewizyjna. W historii związku nie zdarzyło się jeszcze, aby NRŁ odrzuciła ten najważniejszy dokument.

Jak wygląda obecna rzeczywistość?

Zarząd Główny generuje z niewiadomych powodów straty, więc ściąga – łamiąc statut – pieniądze z okręgów, które funkcjonują przez cały rok na tak zwanym prowizorium, ponieważ nie mają zatwierdzonego budżetu.

Pandemia wszystko sparaliżowała w tym również struktury związku. Rada dopiero teraz dostała sprawozdanie za 2019 rok! Każdy kto umie czytać takie dokumenty ma mnóstwo pytań, na które nikt z etatowych pracowników związku nie umie odpowiedzieć!

Między innymi dowiadujemy się, że w 2018 roku związek miał stratę osiem milionów, a w 2019 roku siedem milionów. Jakoś mnie nie dziwi, że na wczorajszym posiedzeniu NRŁ odrzuciła zarówno sprawozdanie jak i preliminarz na 2021 rok, w którym „kwiatów” jest jeszcze więcej.

Naczelna Rada Łowiecka – demokratycznie wybrana przez myśliwych – w moim odczuciu daje jasny sygnał, że nie będzie akceptować marnotrawienia naszych pieniędzy przez etatowych pracowników, którzy coraz częściej nie mają akceptacji środowiska myśliwych.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów