WildMen

Fot Shutterstock

Zmiany, zmiany, zmiany!

Informacje się potwierdziły! Grupa posłów PiS złożyła projekt nowelizacji ustawy łowieckiej, która trzeci raz zmieni datę wejścia w życie podziału kraju na obwody łowieckie!
Reklama

Dwa tygodnie temu pisałem, że posłowie obozu rządowego mają złożyć projekt, który kolejny raz przełoży podpisywanie umów dzierżawnych. Na stronie Sejmu w końcu ukazał się projekt!

Reklama

Posłowie PiS zmianę do zmiany motywują potrzebą zapewnienia ciągłości prowadzenia na terytorium RP przez koła łowieckie polowań, ale również konieczności szacowania szkód łowieckich i wypłaty należnych z tego tytułu odszkodowań. Wśród powodów nie mogło zabraknąć walki z afrykańskim pomorem świń.

Myśliwi – którzy znają temat – nie mieli żadnych wątpliwości, że proces wydzierżawiania obwodów jest możliwy do przeprowadzenia tylko w momencie kiedy wszystkie województwa będą miały uchwały. W tym kontekście zadziwiające było stanowisko ZG PZŁ i produkcja filmu instruktażowego, w którym sugerowano, że proces wydzierżawiania ruszył.

Reklama

Dzisiaj mamy projekt i wiemy, że politycy chcą, aby obecnie funkcjonujące umowy dzierżawy obowiązywały do 31 marca 2022 roku. Powodem tej zmiany jest pandemia, która uniemożliwiła samorządowcom przeprowadzenia skomplikowanej procedury podziału województwa na obwody.

Wielka szkoda, że politycy obozu rządzącego forsują nowelizację ustawy w ostatniej chwili. Gdyby weszła w życie kilka miesięcy temu nie byłoby całego zamieszania ze składaniem wniosków przez koła.

Reklama

Widząc projekt ustawy byłem pewien, że dzisiaj na stronie ZG PZŁ ukaże się informacja, aby koła łowieckie wstrzymały się ze składaniem w poniedziałek wniosków do zarządów okręgowych.

Niestety opublikowano tylko informację o rozstrzygnięciu konkursu na najlepszą pracę magisterską!

Reklama

Projekt nowelizacji ustawy oraz uzasadnienie – TUTAJ!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów