WildMen

Fot. Federación de Caza de la Comunidad Valenciana

W obronie naszej pasji

Ponad 50 000 myśliwych zalało ulice Walencji. Domagają się szacunku i wsparcia ze strony rządu!

Reklama

Lorena Martínez jako pierwsza kobieta w historii Hiszpanii została rok temu wybrana na przewodniczącą regionalnej federacji i bardzo aktywnie walczy o prawa myśliwych. Zapewnia, że ten drastyczny środek – jakim jest demonstracja – został zaakceptowany przez władze związku, ponieważ wyczerpano wszystkie możliwości dialogu z departamentem środowiska.

Reklama

Demonstrację poprzedziła duża kampania, która obejmowała między innymi publikację filmów w sieciach społecznościowych. Lorena Martínez zwracała się do myśliwych z mocnym przesłaniem. Wyjaśniała, że obrońcy praw zwierząt mają jasną strategię, która polega na „Ograniczaniu wolności ludzi, którzy myślą inaczej, bez ich wiedzy. Stopniowo, krok po kroku, powoli, ale nieubłaganie. Oni przyjdą po nas. Chcą położyć kres naszej wolności decydowania o korzystaniu z prawa do polowania. Na różne sposoby. Stopniowo zakazują naszej działalności. Działka za działką. Próbują nas udusić!”

Podczas przemówienia podczas demonstracji Lorena Martínez.
powiedziała, że: „Politycy ignorują i lekceważą propozycje, które im przekazaliśmy Chcą wprowadzić chore przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt, a jednocześnie ignorują nadmierną liczebności dzików, co wyzwoliło naszą pomarańczową falę.”

Reklama

Protest wsparły organizacje Andaluzji, Madrytu, Murcji, Kastylia-la Mancha i Aragonii, ponieważ decyzje i działania polityków bezpośrednio zagrażają istnieniu łowiectwa. „Mamy dość wypowiedzi pełnych nienawiści tylko, dlatego że kontrolujemy populacje dzików, co zapobiega szkodom oraz bezpieczeństwu publicznemu.”

Zapytana o możliwy wydźwięk polityczny demonstracji, prezes federacji odpowiada wprost: „Łowcy nie mają koloru politycznego, ale my mamy pamięć! Walenccy myśliwi wysłali dziś wiadomość: Będzie nas zdecydowanie więcej przy urnach wyborczych!”

Reklama

Świat łowiecki w Hiszpanii jednoczy się i broni swojej pasji przed politykami, którzy gardzą myśliwymi. Demonstracja, jaka miała miejsce 20 marca 2022 r. zgromadziła w Madrycie blisko pół miliona osób! Dzięki takiej postawie myśliwi wywalczyli duże ustępstwa. Mają pełną świadomość, że nie mogą pozwolić sobie bierność!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów