środa, 15 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościSprzedaż dziczyzny

Autor

Sprzedaż dziczyzny

Podstawowym warunkiem jest zarejestrowanie działalności u właściwego powiatowego lekarza weterynarii, który nadaje „weterynaryjny numer identyfikacyjny”. W ramach sprzedaży bezpośredniej można prowadzić sprzedaż nieoskórowanych lub skórowanych tusz oraz podrobów zwierzyny łownej.

Wielkość naszej „produkcji” jest ograniczona i w skali roku możemy sprzedać jedynie 10 000 kg dziczyzny. Sprzedaż konsumentowi końcowemu może odbywać się w miejscach, w których odbywa się „produkcja” czyli przy naszych chłodniach lub w formie dostaw do zakładów prowadzących handel detaliczny takich jak sklepy, restauracje, stołówki, czy też zakłady prowadzące catering.

W tym drugim przypadku podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią są zobowiązane prowadzić dokumentację w zeszycie, zawierającą nazwę i adres danego koła, rodzaj dostarczonego mięsa, numer partii i datę dostawy.

Reklama

W ramach autorskiego projektu – który ma popularyzować dziczyznę w Polsce – Instytut Analiz Środowiskowych razem z EPI – Oprogramowanie dla Kół Łowieckich stworzyli interaktywną mapę z naniesionymi punktami sprzedaży bezpośredniej dziczyzny, za pośrednictwem której każdy zainteresowany zakupem tusz będzie mógł znaleźć informacje na temat aktualnej oferty.

Z tytułu ujęcia w bazie danych koła łowieckie nie ponoszą żadnych kosztów.
Mapka jest dostępna na stronie internetowej: Tutaj

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Bolesny problem – kopiowanie ...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności uznał obcinanie ogonów, jako skuteczny sposób zapobiegania obrażeń u psów myśliwskich.

Pryszczyca u Niemców – alert ...

W Niemczech potwierdzono przypadek pryszczycy. Wirus pojawił się w powiecie Märkisch-Oderland, położonym pomiędzy Berlinem, a granicą Polski.

Zenek kłamie w „Polityce”

Koalicja antyłowiecka „Niech Żyją” w zeszłym tygodniu rzuciła do walki wszystkie siły. Z ukrycia wyszedł nawet Zenon Kruczyński, który tym razem kłamał na temat myśliwych w tygodniku „Polityka”.

Yellowstone nie potrafi zarządzać b...

Stan Montana pozywał Park Narodowy Yellowstone, ponieważ populacja bizonów cały czas rośnie i jest coraz większym zagrożeniem dla hodowców bydła.

Klęska Dorożały

Parlament wyrzucił do kosza projekt Polski 2050 wprowadzający okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla myśliwych.

Dorożała manipulant

Weganie pod wodzą pana Mikołaja kolejny raz próbują udowodnić społeczeństwu, że polski myśliwy to: stary, gruby, alkoholik - czerpiący chorą przyjemność z zabijania bezbronnych zwierząt.