Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Skandalistka ukarana | WildMen

WildMen

Fot Wikipedia

Skandalistka ukarana

Sąd w Arras skazał Brigitte Bardot na grzywnę w wysokości 5000 euro za znieważenie prezesa francuskiego związku łowieckiego.
Reklama

Brigitte Bardot zaatakowała Willy’ego Schraena i myśliwych. „Nienawidzę i pogardzam myśliwymi, tymi podludźmi. To terroryści świata zwierząt noszący w sobie geny okrutnego barbarzyństwa odziedziczonego po naszych prymitywnych przodkach”.

Reklama

Prawnik myśliwych Denis Delcourt-Poudenx, po ogłoszeniu wyroku był bardzo zadowolony. Tym bardziej, że sąd nakazał Brigitte Bardot usunięcie obraźliwego wpisu opublikowanego na stronie internetowej jej fundacji i zastąpienie go wzmianką o wyroku, pod rygorem dodatkowej kary 100 euro za każdy dzień opóźnienia.

Gwiazda kina, od początku swojej kariery była skandalistką. W młodości walczyła o prawa kobiet, później porzuciła swojego syna i wielokrotnie była skazana za rasistowskie wypowiedzi, a na starość została aktywistką na rzecz praw zwierząt i jest przeciwnikiem równouprawnienia.

Reklama
Cała kariera Brigitte Bardot polegała na wywoływaniu skandali

Nie była obecna na rozprawie z przyczyn „medycznych”. Wymiana „poglądów” pomiędzy Brigitte Bardot a prezesem związku nastąpiła po antyłowieckiej akcji jej fundacji. Podczas, której perfidnie wykorzystano „kody” rządowej kampanii komunikacyjnej przeciwko Covid 19. Fundacja w całej Francji wykupiła bilbordy, na których umieściła hasło: „Myśliwi ratujcie życie, zostańcie w domu”, na odpowiedź prezesa Willy’ego Schraena nie trzeba było długo czekać…

Wprost powiedział. że akcja stygmatyzuje myśliwych, jest rasizmem społecznym i podżeganiem do przemocy oraz napędzaniem nienawiści wobec myśliwych, których działalność jest legalna.

Reklama

Tym razem Brigitte Bardot poszła za daleko. „Pojęcie podczłowieka zostało wymyślone przez nazistów – przekonywał sąd adwokat myśliwych – to słowo wznieca ogień, który rozprzestrzenia się coraz bardziej i dotyka wielu myśliwych.”

Zasądzona kara to bardzo skromna sankcja, szczególnie dla osoby, która ma już na koncie pięć wyroków skazującymi za zniesławienie.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów