Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Rozbrajanie myśliwych | WildMen

WildMen

Fot Rafał Łapiński

Rozbrajanie myśliwych

Trybunał Sprawiedliwości odrzucił pozew Republiki Czeskiej, który popierała Polska i Węgry. Czarne scenariusze się potwierdzają. Unia Europejska „poprawia” bezpieczeństwo publiczne poprzez rozbrajanie legalnych posiadaczy broni.
Reklama

Na początku grudnia Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił skargę Republiki Czeskiej przeciwko unijnej dyrektywie, która znacząco ogranicza posiadanie i używanie broni palnej. Nasi sąsiedzi zakwestionowali ograniczenia, ponieważ ich zdaniem były oparte na błędnych badaniach, a przed przyjęciem dyrektywy nie przeprowadzono rzetelnej „oceny wpływu”.

Reklama

Czesi mają najbardziej liberalne przepisy dotyczące posiadania broni w Europie. Dziesięć milionów obywateli tego kraju posiada około 800 000 jednostek broni palnej! Jak stwierdził Milan Chovanec, czeski minister spraw wewnętrznych, „Tak ogromna kara dla legalnych posiadaczy broni jest nie do przyjęcia, a wprowadzanie nowych zakazów nie ma związku z walką z terroryzmem”.

Europejski Trybunał w komunikacie prasowym stwierdził jednak, że nowe przepisy w żaden sposób nie dyskryminują i nie naruszają zasad Unii Europejskiej. Tym bardziej, że państwa członkowskie mogą nadal przedłużać lub odnawiać zezwolenia na posiadanie broni, która została zarejestrowana przed dniem 13 czerwca 2017 roku.

Reklama

Orzeczenie kończy drogę odwoławczą. Zatem nasi południowi sąsiedzi – jak również Polska – musi do 2022 roku implementować dyrektywę do swojego prawa, czyli wprowadzić kolejne ograniczenia dla legalnych właścicieli broni palnej.

Między innymi cywilni użytkownicy nie będą mogli kupić i zarejestrować, niektórych półautomatycznych jednostek. Policja będzie bardziej rygorystyczne podchodzić do broni alarmowej, sygnałowej oraz replik historycznych, które będą musiały podlegać rejestracji. Jednak największym ograniczeniem dla myśliwych i strzelców będzie zakaz posiadania broni półautomatycznej z magazynkiem zawierającym więcej niż 10 naboi, ale również broni ze składanymi lub teleskopowymi kolbami i półautomatycznej wykonanej pierwotnie z automatycznej.

Reklama

Pretekstem dla zaostrzenia prawa jest jak zwykle walka z międzynarodowym terroryzmem, przestępczością oraz poprawianie bezpieczeństwa publicznego. Polityków i urzędników nie przekonuje fakt, w Europie nigdy nie doszło do ataku terrorystycznego z użyciem legalnie posiadanej broni palnej!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów