WildMen

Prezydent europejskich myśliwych

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Gilberta de Turckheima - Honorowego Prezydenta FACE i wielkiego przyjaciela Polskiego Związku Łowieckiego.
Reklama

Gilbert de Turckheim zmarł nagle 19 grudnia. Był ambasadorem łowiectwa i ochrony przyrody. Jako przewodniczący FACE w latach 2003 – 2015 odegrał główną rolę w negocjowaniu umowy FACE z Birdlife. To porozumienie było początkiem konstruktywnego dialogu i współpracy na szczeblu Unii Europejskiej na temat Natury 2000, zrównoważonego łowiectwa i rolnictwa.

Reklama

Prezydent FACE zaangażowany był bardzo w promowanie dialogu w ramach współistnienia ludzi i dużych drapieżników. Gilbert de Turckheim zawsze energicznie wspierał rozwiązania, które potwierdzały, że łowiectwo jest kluczowym elementem ochrony przyrody.

Przed objęciem stanowiska w FACE Gilbert de Turckheim pełnił wiele kluczowych funkcji, w tym wiceprezesa francuskiej Narodowej Federacji Myśliwskiej (Fédération Nationale des Chasseurs).

Reklama

W 2008 jako Prezydent FACE był honorowym gościem podczas obchodów 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas wielu rozmów wyrażał się z wielkim uznaniem dla naszej organizacji, tradycjach i dorobku. W trakcie swojego oficjalnego wystąpienia jak zwykle kładł nacisk na solidarność i współpracę wszystkich organizacji w Europie.

Podkreślał, że jesteśmy wielką wspólnotą, która skupia siedem milionów europejczyków, a nasze myśliwskie przesłanie powinno być bardzo proste:

Reklama

„Przyszłość łowiectwa wymaga zachowania dziko żyjących gatunków oraz ich środowiska. Jeśli wszyscy razem będziemy rozpowszechniać to przesłanie w społeczeństwie to łowiectwo w Europie i Polsce ma niewątpliwie świetlaną przyszłość.”

Pamięć o Tobie pozostanie na zawsze wśród nas,

Reklama

a knieja niech szumi Ci wiecznie!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów