WildMen

Policja ostrzega

Pomysłowość świata przestępczego nigdy nie przestanie zadziwiać. W Anglii bandyci podszywając się pod kupujących w bardzo prosty sposób ukradli myśliwemu broń.
Reklama

W związku ze zdarzeniem jakie miało miejsce 5 września – angielska policja ostrzega wszystkich myśliwych o zachowanie szczególnej ostrożności przy sprzedaży broni.

Reklama

Poszkodowany opublikował w Internecie ogłoszenie. Oferował sprzedaż swojej broni. Na anons odpowiedzieli dwaj mężczyźni. Właściciel broni umówił się z nimi na spotkanie w swoim domu. Niestety, to, co stało się później, było nie tylko dla niego szokiem.

Bandyci, którzy podawali się za legalnych nabywców sterroryzowali i związali łowcę oraz jego żonę, a następnie ukradli całą broń i amunicję. Poszkodowani mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ w takich sytuacjach bardzo często dochodzi do morderstw!

Reklama

Nie są to pierwsze i pewnie nie ostatnie ofiary bandytów, którzy „twórczo” wykorzystali Internet. Przestępcy nie mają żadnego problemu z założeniem fikcyjnego konta w mediach społecznościowych i zbudowania swojej fałszywej historii jako „wielkiego” myśliwego. Przeciętny obywatel nie ma żadnych możliwości na wiarygodnie potwierdzenie tożsamości kupującego.

Do takiego zdarzenia mogło dość w każdym miejscu na świecie, dlatego sprzedając broń należy zachować szczególną ostrożność!

Reklama

Jeśli decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w Internecie przed umówieniem się na spotkanie powinniśmy poprosić o przesłanie skanu pozwolenia oraz promesy na zakup broni.

Dodatkowo tego rodzaju spotkania nie powinny być również organizowane w miejscu zamieszkania. W domu przestępcy mają dostęp do całej zawartości sejfu. Najbezpieczniej będzie w sklepie myśliwskim lub na strzelnicy.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów