PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Policja ostrzega

Pomysłowość świata przestępczego nigdy nie przestanie zadziwiać. W Anglii bandyci podszywając się pod kupujących w bardzo prosty sposób ukradli myśliwemu broń.

W związku ze zdarzeniem jakie miało miejsce 5 września – angielska policja ostrzega wszystkich myśliwych o zachowanie szczególnej ostrożności przy sprzedaży broni.

Poszkodowany opublikował w Internecie ogłoszenie. Oferował sprzedaż swojej broni. Na anons odpowiedzieli dwaj mężczyźni. Właściciel broni umówił się z nimi na spotkanie w swoim domu. Niestety, to, co stało się później, było nie tylko dla niego szokiem.

Bandyci, którzy podawali się za legalnych nabywców sterroryzowali i związali łowcę oraz jego żonę, a następnie ukradli całą broń i amunicję. Poszkodowani mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ w takich sytuacjach bardzo często dochodzi do morderstw!

Nie są to pierwsze i pewnie nie ostatnie ofiary bandytów, którzy „twórczo” wykorzystali Internet. Przestępcy nie mają żadnego problemu z założeniem fikcyjnego konta w mediach społecznościowych i zbudowania swojej fałszywej historii jako „wielkiego” myśliwego. Przeciętny obywatel nie ma żadnych możliwości na wiarygodnie potwierdzenie tożsamości kupującego.

Do takiego zdarzenia mogło dość w każdym miejscu na świecie, dlatego sprzedając broń należy zachować szczególną ostrożność!

Jeśli decydujemy się na zamieszczenie ogłoszenia w Internecie przed umówieniem się na spotkanie powinniśmy poprosić o przesłanie skanu pozwolenia oraz promesy na zakup broni.

Dodatkowo tego rodzaju spotkania nie powinny być również organizowane w miejscu zamieszkania. W domu przestępcy mają dostęp do całej zawartości sejfu. Najbezpieczniej będzie w sklepie myśliwskim lub na strzelnicy.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów