WildMen

Fot. Shutterstock

Ostrzelany pociąg

Komenda Główna Policji w Dolnej Bawarii potwierdziła, że w piątek 9 grudnia myśliwska kula trafiła w okno pociągu pasażerskiego.

Po wysłaniu wezwania ratunkowego pociąg zatrzymał się na stacji w Straßkirchen. Funkcjonariusze policji byli już na miejscu, aby rozpocząć śledztwo. Natychmiast podjęto działania poszukiwawcze wzdłuż torów kolejowych, ale nie ustalono, kto był odpowiedzialny za ten wypadek.

Dopiero w toku śledztwa funkcjonariusze ustalili myśliwego, który oddał strzał w kierunku pociągu, aby ostatecznie to ustalić, zarówno broń jak i pocisk zostały zbadane w Bawarskim Państwowym Urzędzie Kryminalnym w Monachium, które potwierdziło, że był to strzał z zatrzymanej broni.

Policja w Straubing prowadzi dochodzenie. Na szczęście żaden z pasażerów nie ucierpiał. Jak zwykle w takich przypadkach straty wizerunkowe dla całego środowiska myśliwych są katastrofalne..

W naszym regulaminie polowań § 12 wprost stanowi, że: „Nie celuje się i nie strzela się do zwierzyny jeżeli: na linii strzału znajdują się myśliwi lub inne osoby albo zwierzęta gospodarskie, budynki lub pojazdy, a odległość od nich nie gwarantuje warunków bezpiecznego strzału.”

Każdy myśliwy zanim wyruszy na polowanie powinien poznać swoje łowisko, a przed oddaniem strzału musi mieć pewność, że za celem jest odpowiedni kulochwyt. Nigdy nie wolno strzelać w kierunku dróg publicznych w tym również torów kolejowych.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów