WildMen

Ostatnia szansa

To największa kampania myśliwych. Potrzebujemy Twojej pomocy!

Reklama

Kampania została zorganizowana przez europejską federację łowiecką FACE. Myśliwi wzywają Unię Europejską do współpracy z naszym środowiskiem na rzecz ochrony przyrody. To kluczowy moment, ponieważ przygotowywana jest nowa ustawa o odtwarzaniu przyrody.

Reklama

W petycji poruszono dziewięć głównych problemów, które dotyczą ponad siedmiu milionów myśliwych w Europie. Według dr. Davida Scallana, sekretarza generalnego FACE: „Poważne decyzje polityczne i odważne działania są niezbędne do rozwiązania problemów ochrony bioróżnorodności w Europie, a myśliwi mogą podejmować rzeczywiste działania w terenie.”

W Unii Europejskiej tylko 15 procent siedlisk ma dobry stan ochrony, aż 80 procent ma niski lub zły. Siedliska bagienne i torfowiska wykazują silne tendencje pogarszające się, podczas gdy pozytywne trendy wykazują wyłącznie lasy.

Reklama

FACE od dawna promuje ideę odbudowy siedlisk, jako najskuteczniejszego sposobu ochrony bioróżnorodności. Prezentuje projekty, które realizują myśliwi w całej Europie w ramach „Manifestu różnorodności biologicznej FACE”, co dokumentuje nasz wkład w odbudowę najcenniejszych siedlisk.

Prezes FACE Torbjörn Larsson przekaże naszą petycję komisarzowi ds. środowiska Virginijusowi Sinkevičiusowi 6 czerwca 2023 r. Przez rok zebraliśmy tylko 280 tysięcy podpisów. To wyjątkowo przykre, że tylko cztery procent myśliwych w Europie postanowiło złożyć swój podpis…

Reklama

To ostatnia szansa. Liczy się każdy podpis, który zdobędziemy przed 6 czerwca!

Chcesz, by łowiectwo miało przed sobą przyszłość?

PODPISZ TERAZ

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów