WildMen

Obowiązkowe szkolenia

W kwestii bezpieczeństwa na polowaniu nie można iść na żaden kompromis. Francuski związek łowiecki będzie każdego roku szkolić sto tysięcy myśliwych!
Reklama

We Francji szkolenie i egzamin przechodzą wszyscy, którzy chcą uzyskać licencję łowiecką, ale także prowadzący i organizujący polowania. Na wniosek francuskiego związku (FNC), prawo zostało jeszcze bardziej zaostrzone podczas ostatniej reformy łowieckiej w 2019 roku. Teraz wszyscy myśliwi mają obowiązek, co 10 lat odbyć szkolenie w tym zakresie.

Reklama

Kursy i egzaminy – aktualizujące wiedzę – rozpoczęły się pomimo trudności związanych z pandemią. Prowadzone są w trybie stacjonarnym i zdalnym. W trakcie trzygodzinnego wykładu myśliwi oglądają filmy, w których zrekonstruowano tragiczne polowania.

Dla Willy’ego Schraena, prezesa FNC: „Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na polowaniu jest naszym najważniejszym obowiązkiem. Wdrożone działania i zaangażowanie myśliwych pozwoliło zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o 71 procent w ciągu ostatnich 20 lat. Nowy system – aktualizujący wiedzę – będzie dodatkową dźwignią w walce z wypadkami”

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów