PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Obniżona składka

Dzisiaj obradowała Naczelna Rada Łowiecka w posiedzeniu brał udział minister Edward Siarka. Paweł Lisiak chciał podwyższenia składki o 116 zł – rada nie poparła jego wniosku.

Nasz łowiecki parlament zdecydował o obniżeniu składki na 2022 rok. Do końca grudnia każdy myśliwy musi wpłacić 393 zł, a jeśli zalicza się do uczącej młodzieży lub ukończył 70 lat to zgodnie ze statutem naszego związku przysługuje mu ulgowa stawka i zapłaci tylko 218 zł.

Drugą ważną uchwałę jaką udało się dzisiaj przegłosować był podział składki. Naczelna Rada Łowiecka postanowiła powrócić do starego rozwiązania i zostawić w Zarządach Okręgowych 75 procent składki! Zarząd Główny, który bezprawnie ściągał daniny z oddziałów terenowych będzie miał do dyspozycji znacząco mniejszy budżet.

Zarząd Główny PZŁ przekonywał radę do radykalnej podwyżki i zapisania trzech milionów na promocję łowiectwa. Paweł Lisiak dodatkowe środki chciał zabrać z okręgów. Nie był przygotowany jednak do merytorycznej rozmowy, dlatego NRŁ zobowiązała zarząd do opracowania strategii.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów