PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Noworoczny rykoszet

Do wypadku doszło podczas tradycyjnego noworocznego polowania w okręgu opolskim. Niemiecki myśliwy, który mieszka w Polsce i jest członkiem PZŁ został ugodzony rykoszetem.

Policja jeszcze wyjaśnia okoliczności zdarzenia, które miało miejsce podczas polowania zbiorowego w miejscowości Olszowa w powiecie strzeleckim. W niedzielę 5 stycznia chwilę po 10:00 służby ratunkowe wezwali myśliwi do postrzelonego kolegi.

Polowanie odbywało się z ambon. Z przekazanych informacji wiemy, że rykoszet ugodził 67-letniego obywatela Niemiec w okolicach klatki piersiowej. Pierwszej pomocy udzielił lekarz, który był na tym polowaniu i to on prawdopodobnie uznał, że konieczne jest wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przetransportował poszkodowanego do szpitala w Opolu.

Rykoszet prawdopodobnie odbił się od kamienia, po tym jak na sąsiedniej ambonie łowca strzelił do kozy. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, ustalili świadków tego zdarzenia i teraz będą wyjaśniać przyczyny wypadku. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów