WildMen

Nowe odstrzały i książka

Dzisiaj w Dzienniku Ustaw ukazały się trzy nowe rozporządzenia. Mamy zmieniony druk upoważnienia do wykonywania polowania indywidulnego oraz książkę ewidencji polowań.
Reklama

Jest bardzo niewielka możliwość, że mamy w Polsce jakieś koło, które zdążyło podpisać nową umowę dzierżawy, sporządzić inwentaryzację i podpisać plany, ale jeśli są tacy szczęśliwcy to muszą jeszcze wymienić książkę ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym oraz wydrukować sobie nowy druk odstrzału.

Reklama

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało dzisiaj nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Zmiana jest kosmetyczna i wynika z wejścia w życie ustawy o Inwazyjnych Gatunkach Obcych (IGO).

W odstrzałach i książce dodano możliwość wpisywania odstrzelonych IGO, których nie uwzględniamy już w rocznych planach, a tym samym w odstrzałach. Mamy jednak obowiązek ewidencjować ich odstrzał.

Reklama

W dwóch kolejnych rozporządzeniach uregulowano kwestię IGO, czyli jeleni sika, jenotów, szopów i piżmaków. Te cztery gatunki straciły status łownych i nie mają okresów ochronnych.

Uwaga!

Reklama

To nie jest pryma aprilis – Dziennik Ustaw poz. 717

Nowy druk odstrzału
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów