PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Normalny świat

Doskonały wywiad wiceprzewodniczącej Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszuli Pasławskiej dla „Gazety Wyborczej”.

Lewica i PiS wystawiła piłkę, którą pani Poseł profesjonalnie ścięla nie dając żadnych szans na obronę. Jarosław Kaczyński chce „właściwie” wychowywać kobiety i ugruntować u dziewcząt ich cnoty niewieście, a Lewica zakazać jedzenia mięsa. To się przestaje mieścić w głowie.

Normalni ludzie zaczynają się bać wypowiadać własne zdanie. Politycy z prawej strony budują brunatno narodową ideologię, a odpowiedzią lewicy jest ekofaszyzm. Zjednoczona prawica pod wodzą „wielkiego” prezesa chce jednocześnie zagonić kobiety do kuchni i wprowadzić piątkę dla zwierząt.

Tymczasem zdecydowana większość Polaków chce normalnie żyć w XXI wieku. Nie ma moralnych problemów z użytkowaniem odnawialnych zasobów przyrodniczych, czyli wycinaniem lasów, jedzeniem mięsa i chodzeniem w skórzanych butach. W kobietach nie widzi „podludzi” zdolnych tylko do sprzątania, gotowania oraz wychowywania dzieci i nie akceptuje wtrącania się polityków w nasze prywatne życie.

W tym kontekście bardzo podoba mi się postawa Pani Poseł Pasławskiej, która nigdy nie ukrywa, że poluje, czuje się Mazurką i jest ewangelikiem. „Nie chcę nikomu mówić, jak ma żyć, i oczekuję wzajemności. Prawica chce decydować o naszym światopoglądzie, a lewica o sposobie odżywiania.”

Świat zmierza w stronę przepaści. Jeszcze 20 lat temu nikt by nie pomyślał, że partia, która kultywuje tradycje, a na obiad gotuje rosół z koguta, będzie uważana za barbarzyńców i ekstremistów.

Moim zdaniem ta narracja jest chora. To my jesteśmy normalni! Nie możemy o tym zapominać i musimy mieć odwagę o tym mówić tak jak to robi Urszula Pasławska!

Politycy nie mają prawa wtrącać się w nasze życie. Zakazywać nam zabierania dzieci na polowania, czy picia mleka, bo pani Spurek miała wizję i uważa, że jest to gwałcenie krów!

Wywiad z Urszulą Pasławską w dzisiejszej Gazecie Wyborczej – polecam!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów