WildMen

Fot Holland & Holland

Nieoczekiwane zakupy

Najbardziej kultową brytyjską markę Holand & Holand kupiła włoska Beretta, a Česká Zbrojovka finalizuje zakup legendarnego amerykańskiego producenta broni Colt.
Reklama

Włoski holding BERETTA poinformował dzisiaj, że podpisał umowę o przejęciu 100 procent udziałów firmy HOLLAND & HOLLAND. To wielkie osiągnięcie dla grupy, która tym samym znacząco zmocniła swoją międzynarodową pozycję.

Reklama

Prezes holdingu Pietro Gussalli nie ukrywa, że ma to związek z Brexitem i wzmocnieniem bezpośredniej obecności włoskiej firmy na ważnym brytyjskim rynku. Dla anglików musi być to być bolesne przeżycie, ponieważ HOLLAND & HOLLAND był symbolem brytyjskiego rzemiosła, stylu życia oraz doskonałości od 1835 roku.

Globalizacja powoduje, że nawet uznane firmy nie mają żadnych szans konkurowania i przetrwania. Dotyczy to nie tylko producentów ekskluzywnej broni myśliwskiej, ale również amerykańskiej ikony COLT, którą właśnie kupują Czesi.

Reklama

Česká Zbrojovka została założona 85 lat temu i odnosi obecnie ogromne sukcesy zarówno na rynku cywilnym, a także militarnym. Trudno nie docenić tutaj konsekwentnej polityki czeskiego rządu. W maju ubiegłego roku czeskie siły zbrojne podpisały z CZ umowę na niebagatelną kwotę 87 milionów euro. Takie zamówienia pozwalają na poważne inwestycje.

Całkowite przejęcie amerykańskiego COLTA – najbardziej znanej i znaczącej marki w świecie broni palnej – to marketingowy majstersztyk, który umożliwi czeskiej firmie uzyskanie silniejszej pozycji zarówno w USA jak również Europie.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów