WildMen

Fot Shutterstock

Nielegalne biuro polowań

Służba Ochrony Przyrody w Granadzie rozbiła największy gang kłusowników. Sprzedawali obcokrajowcom nielegalne polowania, na których zarobili 1 milin euro!
Reklama

Kłusownictwo jest na całym świecie poważnym problemem. Powodem nielegalnych polowań jest zdobycie mięsa lub cennego trofeum. Rozbicie nielegalnego gangu w Hiszpanii odsłoniło być może nowy problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć.

Reklama

Firma widmo, sprzedawała polowania obcokrajowcom ale również hiszpańskim myśliwym z innych prowincji. Śledztwo rozpoczęło się rok temu, kiedy wykryto obecność kłusowników. Jak się okazało podejrzani mieli stronę internetową i wystawiali się na targach myśliwskich, gdzie znajdywali nieświadomych klientów. Jeden z amerykańskich myśliwych zapłacił i stracił 30 tysięcy euro za „andaluzyjskie safari”.

Klienci nielegalnego biura byli przekonani, że wszystko jest zgodne z prawem. W trakcie przeszukania zarekwirowano nielegalną broń, trofea i gotówkę. Śledczy twierdzą, że kłusownicy mogli zarobić ponad 1 milion euro dzięki tej metodzie, dlatego sąd w Motril wszczął nowe dochodzenie w związku z domniemanym praniem nielegalnych dochodów.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów