PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Nielegalne biuro polowań

Służba Ochrony Przyrody w Granadzie rozbiła największy gang kłusowników. Sprzedawali obcokrajowcom nielegalne polowania, na których zarobili 1 milin euro!

Kłusownictwo jest na całym świecie poważnym problemem. Powodem nielegalnych polowań jest zdobycie mięsa lub cennego trofeum. Rozbicie nielegalnego gangu w Hiszpanii odsłoniło być może nowy problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć.

Firma widmo, sprzedawała polowania obcokrajowcom ale również hiszpańskim myśliwym z innych prowincji. Śledztwo rozpoczęło się rok temu, kiedy wykryto obecność kłusowników. Jak się okazało podejrzani mieli stronę internetową i wystawiali się na targach myśliwskich, gdzie znajdywali nieświadomych klientów. Jeden z amerykańskich myśliwych zapłacił i stracił 30 tysięcy euro za „andaluzyjskie safari”.

Klienci nielegalnego biura byli przekonani, że wszystko jest zgodne z prawem. W trakcie przeszukania zarekwirowano nielegalną broń, trofea i gotówkę. Śledczy twierdzą, że kłusownicy mogli zarobić ponad 1 milion euro dzięki tej metodzie, dlatego sąd w Motril wszczął nowe dochodzenie w związku z domniemanym praniem nielegalnych dochodów.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów