sobota, 19 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościMinister zagotował zielonych

Autor

Minister zagotował zielonych

Czy nam się to podoba, czy nie otacza nas społeczeństwo, którym potrafią doskonale manipulować małe grupki krzykaczy!

Minister środowiska Kęstutis Mažeika na początku maja podpisał rozporządzenie, które zmieniało zasady polowania na Litwie. Większość zmian było pozytywnych dla środowiska myśliwych, co wywołało ogólnonarodowy atak histerii. Punktem zapalnym była legalizacja łuków.

Zieloni zarzucili media „śmiesznymi” zdjęciami, chcąc przekonać społeczeństwo, że łuk to narzędzie kłusowników, które służy do torturowania zwierząt. Trudno komentować poziom tej debaty, ale każdy średnio rozgarnięty człowiek powinien się zorientować, że zwierzaki z takimi obrażeniami nie powinny żyć. Przypuszczalnie większość fotografii to zwykły fotomontaż.

Reklama
Tak się wywołuje negatywne emocje wokół łowiectwa – wystarczy pozbierać lub samemu przygotować fotomontaż i wrzucić do sieci!

Temat łuczników nieustannie powraca. W kilku krajach dopuszczono taką formę polowania. W sumie szacuje się, że w Europie mamy 70 tysięcy łuczników. Przeciwnikami łuku niestety są również myśliwi. Wielu łowców uważa, że legalizacja łucznictwa spowoduje wzrost kłusownictwa.

Teza jest trudna do obrony, ponieważ w dobie powszechnie dostępnych kompensatorów huku i technologii termo oraz nokto trudno sobie wyobrazić kłusownika z łukiem. Tym bardziej, że każdy „miłośnik” Robin Hooda może go sobie kupić i jeśli będzie chciał nielegalnie polować to…. Nie potrzebuje akceptacji, ani litewskiego, ani polskiego ministra.

Reklama

Niestety akcja legalizacji łuków na Litwie to spektakularna klęska myśliwych. Przeciwnicy polowania triumfują, tym bardziej, że wiceminister odpowiedzialny za przygotowanie rozporządzenia podał się do dymisji.

Ciekawe ilu jeszcze mamy myśliwych, którzy żyją w przekonaniu, że bez poprawienia naszego wizerunku będziemy mogli spokojnie polować?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Konfliktowe niedźwiedzie

Seria ataków niedźwiedzi w Japonii. Zaginął myśliwy - rząd ogłasza stan wyjątkowy.

Jubileusz Deerhunter

Polowanie od ponad 100 lat jest pasją rodziny Engel. W 1985 roku Carl Engel postanowił produkować ubrania nie tylko dla siebie. Tak powstała duńska marka Deerhunter, która obchodzi w tym roku swoje 40-lecie.

Myśliwska patologia w sieci

Chamstwo, prostactwo i wulgaryzmy. Każdego dnia budujemy negatywny obraz myśliwego w mediach społecznościowych.

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.