PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Łowiecki „stan wojenny” odwołany?

Minister Kowalczyk 11 września wydał decyzję o zawieszeniu uchwał Naczelnej Rady Łowieckiej dotyczących zmian w prezydium. Prawie miesiąc analizował dokumenty i dzisiaj uznał, że wybór nowego prezesa NRŁ był zgodny z ustawą i statutem!

Przez ostatnie tygodnie związek dryfował! Powodem była decyzja ministra środowiska, który na mocy ustawy łowieckiej zawiesił uchwały o powołaniu nowego prezydium. Na stronie ministerstwa próżno szukać informacji o wszczęciu postępowania sprawdzającego ich zgodność ze Statutem PZŁ i ustawą.

Opublikował ją łowczy krajowy na stronie PZŁ, co było dziwnym „nowym” zwyczajem. Poprzednie prezydium – które pomimo odwołania – dalej mogło funkcjonować, zwołało posiedzenie rady, ale część członków nie podpisała się na liście i nie było kworum.

Z nieoficjalnych informacji portal WildMen dowiedział się, że dzisiaj ( 4 października) minister Kowalczyk zakończył procedurę sprawdzania uchwał. Zdaniem ministerstwa wybór prezesa był przeprowadzony zgodnie ze Statutem PZŁ, ale członkowie prezydium będą musieli być powtórnie wybrani na najbliższym posiedzeniu Naczelnej Rady Łowieckiej!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów