Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Koniec rozbrajania | WildMen

WildMen

Fot. Beretta

Koniec rozbrajania

Pięć ostatnich dni całkowicie zmieniło nastawienie Europejczyków do broni.
Reklama

Covid „umarł” w ciągu kilkunastu godzin, a afrykański pomór świń nikogo nie zajmuje. Atak Rosji na Ukrainę uzmysłowił wszystkim Europejczykom, że każdy kraj musi być gotowy do odparcia zbrojnego ataku.

Reklama

W mediach wielu polityków i komentatorów twierdzi, że Putin jest wariatem i stracił kontakt z rzeczywistości. Moim zdaniem, to bzdura. Prezydent Rosji bardzo konsekwentnie realizuje plan wyrzucenia Amerykanów z Europy i zbudowania nowej Unii, w której miałby dominujące zdanie.

Odzyskanie dawnej pozycji ZSRR jest głównym powodem mordowania dzisiaj Ukraińców. Rosyjskie wojska planowały w ciągu kilkunastu godzin zdobyć Kijów, co Putinowi pozwoliłoby sterroryzować Europę. Poniósł klęskę i skonsolidował cały demokratyczny świat. Mam nadzieję, że sankcje będą bolesne i w najbliższych miesiącach zaciśniemy wielkiej Rosji ekonomiczną pętlę.

Reklama

Nowa polityka

Obserwujemy bohaterską obronę Ukrainy i cieszymy się z każdej porażki wojsk Federacji Rosyjskiej. Bez względu na ostateczny wynik wojny, jaka toczy się przy naszej granicy, już dzisiaj możemy powiedzieć, że całkowicie zmieni się postrzeganie naszego narodowego bezpieczeństwa.

Być może część naszego społeczeństwa naiwnie jeszcze wierzy w sojusze, ale analitycy nie mają wątpliwości, że jeśli zostaniemy zaatakowani… To tak jak dzisiaj Ukraina, sami będziemy musieli powstrzymać wroga. Dlatego musimy inwestować w nowoczesną armię, a obywateli nauczyć posługiwać się bronią.

Reklama

Wielu z nas pamięta lekcje przysposobienia obronnego, gdzie strzelaliśmy z KBKS-u. W kontekście ukraińskiej wojny już wiemy, że takie szkolenie nie jest wystarczające.

Dwa światy

Rozbrajanie społeczeństwa i ciągłe ograniczanie dostępu do broni było błędem. Wojna uświadomiła wszystkim politykom, że kluczem skutecznej obrony kraju jest uzbrojony i wyszkolony obywatel. Już nikt nie odważy się kwestionować słuszności amerykańskiej polityki…

Reklama

Moim zdaniem nowa zimna wojna wymusi przeznaczenie wielu miliardów euro na wojsko, a strzelectwo znowu stanie bardzo popularne. Każdy dla swojego bezpieczeństwa będzie chciał posiąść umiejętność skutecznego posługiwania się bronią.

Zmieni się również nastawienie do polowania. Nikt normalny nie będzie słuchał liderów organizacji antyłowieckich. Choć nie przestaną opowiadać dyrdymałów o tradycji, która ich zdaniem powinna przejść do historii, jak niewolnictwo.

Dzieci na polowanie

Nie możemy stać bezczynnie. Musimy wspólnie ze środowiskiem strzeleckim jak najszybciej napisać nową ustawę o broni i nie tylko skreślić zakaz uczestniczenia dzieci w polowaniach, ale wymusić na politykach możliwość uczenia ich strzelania od 16 roku życia – oczywiście pod czujnym okiem rodzica!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów