PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Dzieci do komisji

Projekt, pod którym myśliwi zdołali zebrać ponad sto tysięcy podpisów posłowie nie odrzucili w pierwszym czytaniu i skierowali do komisji środowiska i zasobów naturalnych.

Wczoraj w naszym parlamencie toczyła się gorąca na temat dzieci myśliwych i łowiectwa. Posłowie Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej bardzo krytycznie się wypowiadali i złożyli wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu . Słuchając jednak przedstawicieli PiS, Konfederacji i PSL-u można było mieć nadzieję, że parlamentarzyści tych ugrupowań zagłosują za przekazaniem projektu do komisji.

Dzisiaj w Sejmie odbyło się głosowanie. Przeciw odrzuceniu projektu liberalizacji zagłosowało 270 posłów, czyli będzie dalej procedowany. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy jest to nasz sukces? Niestety trudno powiedzieć. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że każda akcja ze strony myśliwych – budzi reakcję i aktywizuje wszystkie środowiska antyłowieckie.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć liberalizację zapisów ustawy łowieckiej i zgadza się na udział dzieci w polowaniu od 15 roku życia. Taki zapis nie wszystkich usatysfakcjonuje, ale byłby krokiem we właściwą stronę.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów