WildMen

Fot Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim

Byk w Kangoo

Większość wypadków z udziałem dzikich zwierząt ma miejsce od października do grudnia oraz na przełomie kwietnia i maja. Brakuje kampanii, która by uświadamiała kierowców o tym zagrożeniu!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim na swoim profilu opublikowała fotografie z wypadku, który miał miejsce w miejscowości Nowy Szelków. Zgłoszenie otrzymano w piątek o godzinie 4.30. Godzinę przed świtem kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność…

W naszym kraju nie prowadzi się statystyk, ale w Niemczech codziennie dochodzi do 800 wypadków z udziałem dzikich zwierząt!

W tym przypadku kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Jeleń to ogromne zwierzę. W trakcie zderzenia zostaje podcięty i wpada wraz z przednią szybą do kabiny.

Kierujący samochodem osobowym marki Renault Kangoo może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ jeleń wpadł na siedzenie pasażera. Strażacy wydostali byka z pojazdu, ale przybyły na miejsce weterynarz podjął decyzję o jego uśpieniu. 24-letni kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów