PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

100 kilogramów haszyszu

Już za niedługo nowy sezon. Podczas polowania mamy dużą szansę znaleźć…

Hiszpański myśliwy dokonał niezwykłego znaleziska. Podczas polowania na dziki znalazł pięć toreb sportowych wrzuconych do wąwozu obok autostrady. Łowca szukał tam swojego psa. Otwierając torby odkrył bloki haszyszu, a każda z nich ważyła od 20 do 30 kg. Po odkryciu myśliwy natychmiast zaalarmował żandarmerię, a patrol przejął torby.

W naszym kraju coraz częściej podczas polowania odkrywamy nielegalne uprawy marihuany. Jeden z łowczych, który latem zeszłego roku sprawdzał stan lizawek wszedł w sam środek „kotła” jaki urządziła policja. W pierwszej chwili funkcjonariusze nie chcieli mu uwierzyć. Dopiero kiedy pokazał kilkanaście metrów dalej lizawkę i zrobił wykład na temat „gospodarki łowieckiej” brygada antyterrorystyczna opuściła broń. Myśliwy został wylegitymowany i przewieziony na posterunek, gdzie złożył zeznania!

Wszechobecna na polowaniu nokto i termowizja, która znacząco ułatwia i podnosi bezpieczeństwo może również uratować „sadowników”. Najczęściej nocą zorganizowane grupy sadzą, a potem podlewają swoje „plantacje”.

W sumie ciekawe, czy jelenie i sarny interesują się tymi „uprawami” i jaka jest skala szkód – za które na szczęście nie musimy płacić!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów