PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Zbawienne strzelanie

Anglicy przeprowadzili badania naukowe i potwierdzili, że polowanie znacząco poprawia samopoczucie psychiczne.

W artykule naukowym opublikowanym w czasopiśmie Aging & Society wykazano, że strzelanie i polowanie skutkują wyższym poziomem dobrostanu psychicznego. Badanie stanowi część pracy doktorskiej podjętej w Instytucie Innowacji Społecznej na Uniwersytecie Northampton.

Dla wszystkich myśliwych wyniki badania nie są żadnym zaskoczeniem. To organizacje antyłowieckie cały czas lansują bzdurną tezę, że polowanie niszczy psychikę człowieka i w XXI wieku powinno zostać zakazane.

Tymczasem strzelanie i polowanie uzyskały wysokie wyniki w wielu aspektach związanych z pozytywnym samopoczuciem. Okazuje się, że nasza pasja znacząco zmniejsza samotność, która, jak powszechnie dowiedziono, jest początkiem wszelkich problemów ze zdrowiem.

Budowanie tożsamości oraz posiadanie celu w życiu było kolejną kluczową korzyścią, poza budowaniem prawdziwych więzi społecznych i spędzaniem czasu na łonie natury oraz silnym poczuciem kultywowania dziedzictwa kulturowego w lokalnych społecznościach.

Pozytywne oddziaływanie polowania powiązano z wiekiem. Okazuje się, że starsze pokolenia w większym stopniu korzystają z fizycznej i społecznej strony strzelania. Autorzy wprost stwierdzają, że strzelanie jest wartościowe dla całego społeczeństwa, ponieważ osoby o wysokim poziomie samopoczucia fizycznego i psychicznego będą mniej skłonne do korzystania z pomocy publicznej służby zdrowia w przyszłości i dlatego wnioskują, aby państwo propagowało strzelectwo!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów