WildMen

Urodzinowy prezent

Limitowana edycja zegarków GLOCK Watch Chrono z okazji 40 urodzin polimerowego pistoletu.
Reklama

Czterdzieści lat temu GLOCK zaprezentował swój słynny na całym świecie pistolet polimerowy – znany pod nazwą P80 lub G17. Z tej okazji austriacki producent broni wprowadził do sprzedaży ekskluzywny zegarek GLOCK Watch Chrono, w limitowanej edycji 4000 sztuk.

Reklama

Wszystko zaczęło się na początku lat 80 ubiegłego wieku, kiedy to austriackie Ministerstwo Obrony szukało nowego pistoletu służbowego. Gaston Glock nigdy wcześniej nie projektował pistoletu, ale zebrał zespół wykwalifikowanych projektantów, którzy opracowali rewolucyjną konstrukcję.

W 2020 roku sprzedano 20-milionowy pistolet GLOCK

W marcu 1982 zaprezentowano austriackim siłom zbrojnym prototyp w kalibrze 9 mm. Pistolet składał się tylko z 33 części i miał polimerową ramę. W latach 1982-1984 do austriackich sił zbrojnych dostarczono ponad 25 000 sztuk. Wkrótce inne państwa zainteresowały się innowacyjnym pistoletem, który został przemianowany na GLOCK 17. W 2020 roku sprzedano 20-milionowy pistolet.

Reklama

Jubileuszowy zegarek jest dostarczany w oryginalnym etui pistoletowym. GLOCK Watch Chrono jest zasilany energią słoneczną. Dzięki panelowi słonecznemu, który znajduje się na tarczy można go ładować dowolnym źródłem światła.

Czas działania to nawet 12 miesięcy po pełnym naładowaniu. Producent zapewnia, że zegarek jest wodoodporny, wytrzymuje ekstremalne temperatury, wibracje i nie można go zarysować.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów