WildMen

come prendere amoxicillina per tonsillite €22.32
Fot. FACE

Symulator – narzędzie edukacyjne

Kilka klubów łowieckich w Finlandii, aby zachęcić młodzież do rozwijania swoich umiejętności strzeleckich zainwestowało w symulator.

W 2018 roku „zjednoczona prawica” zabroniła nam zabierać NASZE dzieci na polowania. Przez cztery lata upolityczniony Zarząd Główny nic nie zrobił, aby zmienić niekonstytucyjny zapis, ale również nie podejmuje działań, które mogłyby przyciągnąć dzieci na przykład do strzelectwa.

Wszystkie organizacje łowieckie w Europie – poza Polską – kładą duży nacisk na edukację młodzieży.

Zazdrośnie patrzymy w stronę Skandynawii, gdzie prawie całe społeczeństwo akceptuje łowiectwo. To efekt właściwej strategii i promocji. W tym powszechnego udziału młodzieży w polowaniu, co pozwala dostarczać wiedzę na temat przyrody, sposobów zarządzania i dobrostanu zwierząt, ale również przekazywania tradycji następnym pokoleniom.

Wszystkie organizacje łowieckie w Europie – poza Polską – kładą duży nacisk na edukację młodzieży. Za pośrednictwem strony internetowej FACE między innymi Finowie zaprezentowali informację o swoich działaniach, które zachęcają przyszłych myśliwych do rozwijania swoich umiejętności strzeleckich – przy użyciu symulatora SimWay Hunt.

Domek klubu łowieckiego jest pełny myśliwych oraz ich synów i córek. Na symulatorze mogą „polować” na dziki, łosie i niedźwiedzie. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i zainteresowanie dzieciaków łowiectwem przez cały rok!

Symulator jest wynikiem współpracy siedmiu różnych klubów łowieckich w Finlandii i jest wykorzystywany przez ponad tysiąc myśliwych. Członkowie korzystają za darmo, a osoby nie stowarzyszone płacą niewielką opłatę, która pokrywa koszty ogrzewania.

Taka zabawa to doskonałe narzędzie, aby dać młodzieży przedsmak myśliwskich doświadczeń oraz zainteresować łowiectwem. Dla młodych ludzi korzystanie z technologii jest naturalne. Natomiast dla myśliwych – którzy adapter łączą z własną bronią – to doskonały trening.

„Dzieci w wieku od 10 do 12 lat są zafascynowane polowaniem, a już niedługo będą członkami naszego klubu – mówi prezes Ola Sandqvist z klubu myśliwskiego Övermalax. Połowa naszych gości to dzieci w wieku szkolnym, więc przyszłość łowiectwa wydaje się bezpieczna. Sytuacja starzejących się myśliwych jest dla nas takim samym problemem jak w innych krajach. Średni wiek myśliwych to ponad 50 lat, dlatego aktywizacja młodych ludzi jest naszym głównym wyzwaniem!”

Dzieci w wieku od 10 do 12 lat dzięki symulatorowi są zafascynowane polowaniem

Fińskie kluby Övermalax i Yttermalax szczycą się długą tradycją współpracy. Jednoczy ich łowiectwo i ochrona przyrody, a to sprawia, że coraz więcej młodych myśliwych interesuje się polowaniem.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów