WildMen

Swarovski AX Visio
Fot Swarovski
Swarovski AX Visio

Swarovski AX Visio

W optyce 2024 rok rozpoczyna się od mocnego uderzenia. AX Visio to pierwsza na świecie lornetka, która fotografuje, nakręca filmy i rozpoznaje ptaki.

Reklama

Znana wszystkim myśliwym austriacka firma zaprezentowała całkowicie nowy produkt, który z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie na rynku. Nad AX Visio Swarovski pracował pięć lat. Lornetka posiada aż 390 części i waży ponad kilogram.

Reklama

Obudowa wykonana jest z aluminium, które jest anodowane i pokryte polimerową obudową. Najnowsze „dziecko” Swarovskiego jest obecnie dostępne w konfiguracji 10×32, z polem widzenia 112 m/1000 m i regulacją dioptrii od -7 do +5.

Doskonale pamiętam, kiedy pojawiła się pierwsza lornetka z wbudowanym dalmierzem. Budziła wielki zachwyt wśród myśliwych.

Reklama

Dzisiaj mamy urządzenia, które sprawnie rozpozna i wyświetli nam nazwę ptaka lub innego zwierzęcia. Docelowo system Swarovskiego ma identyfikację ptaki, ssaki i owady…

Lornetka wyposażona jest w kompas cyfrowy oraz przycisk „udostępnij odkrycia”. Z pewnością każdy z nas miał sytuację, gdzie obserwował zwierzynę, a nasz partner/partnerka nie mogli jej odnaleźć…

Reklama

Nowy Swarovski pozwala użytkownikom dzielić się swoimi „odkryciami”. Teraz przekazując lornetkę innej osobie – będzie prowadzona przez AX Visio do obiektu za pomocą wyświetlanych na ekranie strzałek…

Urządzenie ma wbudowaną kamerę i aparat fotograficzny. Można nagrywać filmy w rozdzielczości 4K (1920 x 1080 pikseli). W wewnętrzna pamięć ma pojemności 8 GB. Zdjęcia i filmy można przesyłać za pomocą aplikacji do pamięci naszego smartfona.

Reklama

Swarovski AX Visio to produkt klasy premium, więc kosztuje około 20 tysięcy złotych. Austriacki producent daje 3-letnią gwarancję na urządzenie oraz 12 miesięcy na akumulator.

Najnowsza lornetka jest skierowana głównie do obserwatorów ptaków, co zawęża krąg odbiorców. Bez wątpienia żaden zawodowy myśliwy idąc zapolować na wielką piątkę nie powiesi na swojej szyi kilogramowej „cegły”, ale nie tak dawno nosiliśmy równie ciężkie nocne lornetki i nikt nie narzekał…

https://www.youtube.com/watch?v=JGjo67vRD4M

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów