WildMen

Fot. Shutterstock

Polowanie od 12 roku życia

W Kanadzie nastąpiła długo oczekiwana zmiana legislacyjna. Dzieci od 12 roku życia mogą polować na niedźwiedzie i jelenie.

Reklama

W Nowym Brunszwiku – kanadyjska prowincja – polowanie jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Do tej pory w towarzystwie osoby pełnoletniej ze strzelbą w ręku na łowy mogli wyruszyć 16-latkowie.

Reklama

Polujące dzieci

Teraz wykupienie licencji jest dostępne od 12 roku życia, co pozwala młodym myśliwym na polowanie na jelenie i niedźwiedzie. Na zmianę prawa czekali wszyscy miłośnicy łowiectwa, którzy już od najmłodszych lat chcieli czynnie brać udział w polowaniu.

Osoby zawodowo zajmujące się łowiectwem również cieszą się z ewolucji prawa, ponieważ młodzi ludzie będą teraz mogli w pełni przygotować się do polowania z rodzicami, a nie tylko biernie im towarzyszyć. „Chcemy zachęcić większą liczbę mieszkańców Nowego Brunszwiku do angażowania się w zajęcia na świeżym powietrzu.” – stwierdził w oświadczeniu minister Zasobów Naturalnych i Energii Mike Holland.

Reklama

Fantastyczne zmiany

Federacja Dzikiej Przyrody ma nadzieję, że więcej młodych ludzi będzie spotykać się na świeżym powietrzu. „Musimy odciągać dzieci od komputerów i wyprowadzać je na zewnątrz, tak jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu.” – stwierdziła prezydent Nathalie Michaud.

Federacja Dzikiej Przyrody uważa, że zmiany – w tym obniżony minimalny wiek uprawniający do uzyskania licencji – są „fantastyczne” – „Obecnie tak wiele dzieci ma problemy psychiczne. Przyroda jest jednym z najlepszych lekarstw. Jesteś na zewnątrz i łączysz się z naturą. To ogromny plus dla naszej społeczności i dla dzieci.” – twierdzi Nathalie Michaud.

Reklama

Wydłużenie sezonu

Wśród innych zmian prowincja dodała tygodniowy okres na koniec sezonu polowań na jelenie, podczas którego posiadacze licencji będą mogli polować, ale wyłącznie z broni czarnoprochowej.

„Broń czarnoprochowa, to zupełnie inne polowanie i „inne wyzwanie” niż użycie zwykłego karabinu o dużej mocy – powiedziała Nathalie Michaud – To tradycyjny sport, który ludzie uwielbiają uprawiać” – stwierdziła, porównując tego typu łowy do polowania z łuku. Przedłużenie sezonu, to roczny projekt pilotażowy, ogranicza się do stref zarządzania dziką przyrodą, w których populacja jeleni jest coraz większa.

Reklama

PiS oszukał myśliwych

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie sezon polowań jest podzielony na cztery okresy. Rozpoczynają go dzieci, potem dochodzą łucznicy, następnie można polować z broni czarnoprochowej, a dopiero w ostatnim ze strzelb, które wykorzystują amunicję centralnego zapłonu.

W Ameryce Północnej nie ma dyskusji nad zakazaniem niepełnoletnim w uczestniczeniu w polowaniu. Jak widać wiele stanów i prowincji obniża granicę wieku i pozwala młodzieży polować w towarzystwie dorosłych. Jesteśmy jedynym krajem na świecie, który posiada taki zakaz!

Został uchwalony w 2018 roku przez posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Pamiętajmy o tym podczas wyborów 15 października!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów