Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jubileusz Mausera - 125 lat | WildMen

WildMen

Fot Mauser

Jubileusz Mausera – 125 lat

Z okazji jubileuszu Mauser wyprodukował limitowaną edycję 25 numerowanych sztucerów w klasycznym myśliwskim stylu.
Reklama

Mauser 98 jest bez wątpienia najlepszym sztucerem powtarzalnym, jaki kiedykolwiek powstał. Bezpieczny, niezawodny i solidny karabin z pięcionabojowym magazynkiem powstał w 1898 roku.

Reklama
Peter Paul i Wilhelm Mauser twórcy legendarnego M98

Jego twórcą był Peter Paul Mauser, który urodził się w 1838 roku oraz jego starszy o cztery lata bart Wilhelm. Ich ojciec Franz Andreas Mauser, też był rusznikarzem w Królewskiej Zbrojowni Wirtembergii, założonej przez króla Fryderyka I w 1811 roku!

Armia niemiecka cesarza Wilhelma II zakupiła karabin zaprojektowany przez Mausera w 1898 roku. Model 98 oficjalnie wszedł do służby 5 kwietnia. Do wybuchu I wojny światowej (1914) zapasy Mauserów 98 w armii niemieckiej wynosiły nieco ponad 2 miliony, a w czasie wojny wyprodukowano – kolejne 7 milionów.

Reklama

Mauser oferował swoją broń również myśliwym. Między innymi John Rigby z Londynu był importerem M98 do Wielkiej Brytanii, a potem wyprodukował Mausera 98 Magnum w typowym brytyjskim stylu, gdzie wykorzystał angielskie kalibry popularne wśród myśliwych polujących w Afryce i Azji.

Mauser 98 limitowana edycja nr 1. w kalibrze .375 H&H Magnum

Limitowana edycja 25 sztucerów zaprojektowana i wykonana przez mistrzów sztuki rusznikarskiej Mausera w stylu klasycznych karabinów safari z okazji 125-lecia została zaprezentowana. Karabin w kalibrze .375 H&H z numerem 1. zostanie wystawiony na licytację podczas tegorocznej konwencji Safari Club International (SCI) w Nashville.

Reklama

Zamek, osłona spustu i podstawa magazynka limitowanej edycji są utwardzone i zdobione angielską arabeską. Na pokrywie magazynka znajduje się złota intarsja z logo firmy, a na kabłąku znajdziemy numer seryjny jubileuszowego modelu. Całości dopełnia piękny orzech i tradycyjna czerwona stopka…

Mauser 98 jest bez wątpienia najlepszym sztucerem powtarzalnym, jaki kiedykolwiek powstał

Broń będzie można nabyć w dwóch kalibrach magnum — .375 H&H i .416 Rigby oraz klasycznych .30-06 Springfield i 8×57 IS. Cena ma oscylować w okolicach 35 000 USD (175 tysięcy złotych).

Reklama
Przez 125 lat zdołano jedynie poprawić bezpiecznik…

Jubileuszowe edycje prezentują nowoczesną technologię, która wynika z postępu, ale widać nostalgię za dawnymi czasami, gdzie liczyła się niezawodność, ale również piękno i serce jakie wkładali rusznikarze w produkcję broni dla prawdziwych myśliwych.

Numer jeden będzie do wylicytowania na gali SCI
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów