WildMen

amoxicillina effetti collaterali alcol €111.65
Fot Beretta

Beretta Ultraleggero

Wczoraj odbyła się światowa prezentacja najnowszej strzelby włoskiej Beretty. Dedykowana jest dla myśliwych, którzy potrzebują lekkiej i solidnej broni.

Zaletą modelu Ultraleggero jak sama nazwa wskazuje ma być waga. Strzelba w kalibrze 12 jest przeznaczona dla myśliwych, którzy pokonują w czasie polowania bardzo duże odległości. Większość dubeltówek dostępnych na rynku waży 3,2 kilograma, ale włosi zdołali swój najnowszy model odchudzić o 400 gram!

Główne elementy wykonane są ze stali, ale tam gdzie to było możliwe wykorzystali aluminium i polimer. Zrezygnowano z szyny łączącej lufy i nawet kolbę wydrążyli, aby uczynić ją lżejszą, zachowując równowagę, która jak zwykle w strzelbach Beretta musiała być idealna.

Nowy model można zamówić z pojedynczym lub podwójnym spustem i oczywiście ma wymienne czoki przystosowane do stalowych śrutów. Teoretycznie można strzelać amunicją magnum, ponieważ ma komory długości 76 minimetrów, ale przy tej wadze będzie to bolesne przeżycie.

Film reklamowy prezentuje ulubione przez włoskich myśliwych polowanie z seterami na słonki, na które ja zabieram swoją przedwojenną belgijkę, też dwunastkę, która jest o 100 gram lżejsza od ultralekkiej Beretty.

Czarna Ultraleggero to bez wątpienia nowoczesna konstrukcja, ale gdy słyszę, że „grawerunek” wykonała drukarka 3D na plastikowej płytce to mam wątpliwości, czy włosi idą we właściwym kierunku.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów