sobota, 19 lipca, 2025

Autor

Wielkie otwarcie

W 1971 roku Węgry zorganizowały monumentalną światową wystawę myśliwską. Dzisiaj po 50 latach w centrum Budapesztu otworzono największą międzynarodową wystawę promującą łowiectwo, wędkarstwo i jeździectwo oraz naszą kulturę.

Organizatorzy chcieli aby wystawa uświadomiła z jednej strony, że można połączyć nowoczesną technologię z tradycyjnymi narzędziami istniejącymi od wieków, a z drugiej, że polowanie, ale również wędkarstwo jest odpowiedzią na wyzwania naszych czasów, ponieważ nasze dziedzictwo jest kluczem do naszej przyszłości.

Wystawę zorganizowano w Centrum Kongresowo-Wystawowym HUNGEXPO w samym sercu stolicy. Dziewięć hal zajmuje 75 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz wspaniałej wystawy trofeów węgierskich (ponad dwa tysiące trofeów) wielką atrakcją są wspaniałe diaporamy, pokazy, konkursy i konferencje, których tematyka ma obejmować wszystkie nasze problemy. W tym celu Węgrzy zaprosili wiele sław, które będą przedstawiać prawdziwy obraz łowiectwa oraz ochrony przyrody.

Reklama

Na polskim stoisku prezentują się Lasy Państwowe i Polski Związek Łowiecki. Otwarcie zaszczycił swoją obecnością minister Edward Siarka, któremu towarzyszył łowczy krajowy Paweł Lisiak z kordelasem.

Światowa Wystawa Łowiectwa będzie czynna do 14 października.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Konfliktowe niedźwiedzie

Seria ataków niedźwiedzi w Japonii. Zaginął myśliwy - rząd ogłasza stan wyjątkowy.

Jubileusz Deerhunter

Polowanie od ponad 100 lat jest pasją rodziny Engel. W 1985 roku Carl Engel postanowił produkować ubrania nie tylko dla siebie. Tak powstała duńska marka Deerhunter, która obchodzi w tym roku swoje 40-lecie.

Niedźwiedzie do Zakopanego

Wszyscy krytykują podsekretarza Dorożałę za idiotyczny pomysł przenoszenia bieszczadzkich niedźwiedzi do Zakopanego.

Myśliwska patologia w sieci

Chamstwo, prostactwo i wulgaryzmy. Każdego dnia budujemy negatywny obraz myśliwego w mediach społecznościowych.

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.