PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

fot. Shutterstock
Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Włoskie MSW wydało zgodę na odstrzał wilków

Jeszcze miesiąc temu włoskie Ministerstwo Środowiska nie widziało problemu. Jednak MSW po konsultacjach z prefektami północnych prowincji wydało zgodę na odstrzał wilków - w razie potrzeby!

W słonecznej Italii Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po konsultacjach z prefektami autonomicznych prowincji Trento i Bolzano oraz prezydentem regionu Valle d’Aosta potwierdziło powagę alarmu, wskazując, że możliwe jest zabicie wilków w razie potrzeby. Zielone światło zaświeciło zaledwie kilka dni po tym jak Ministerstwo Środowiska wypowiedziało się w zupełnie odmiennie nie widząc zagrożenia.

Odstrzał został zatwierdzon o ile nie będzie innych realnych rozwiązań. Siłowanie się między dwoma ministerstwami jest już oczywiste. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyjaśnia „ W niektórych rejonach kraju nastąpił wzrost obecności wilków, które zbliżając się do zaludnionych obszarów, powodują znaczne szkody gospodarcze dla rolników, atakując owce, kozy a czasem bydło na pastwiskach. Konieczne było podjęcie środków zapobiegawczych w celu ochrony bezpieczeństwa publicznego i ochrony mieszkańców tradycyjnie związanych z górami, rolnictwem i hodowlą zwierząt”.

Debata trwa. Stowarzyszenia tradycyjnie sprzeciwiające się polowaniu przystąpiły do działania!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów